balada

omlouvám se nemám žádné info o živnosti,, to se musím nahlásit jako plátce dph na kterém uřadě?dik

Odpovědi
elektrikář

Plátcem Dph se stanenete až od učité výšky zisku. Informace vám dají na finančním úřadě.

anonym

Asi ne zcela rozumím – „nemám žádné info o živnosti“…
Ale – jako plátce DPH se podnikatel může (příp. musí – podle obratu) registrovat na Finančním úřadě. Někdy je to i pro ´malé´ podnikatele výhodné, jindy ne – nejlépe uděláš, pokud se domluvíš s tím, kdo ti vede účetnictví (nebo s daňovým poradcem – nejsou levní, ale dokáží i docela dost peněz ušetřit).

anonym

Doporučuji Vám zajít si na finanční úřad a informovat se, ke plátcovtsví kterých daní se máte přihlásit.
U běžného podnikatele je to daň z příjmu, většinou daň z nemovitostí (mají-li provozovnu ve vlastním objektu) a daň silniční.
Povinnost zaregistrovat se jako plátce DPH je dána §6, zákona o dani z příjmu z něhož vyplývá, že plátcem se stává osoba, která za 12 po sobě jdoucích kalendářních měsíců dosáhla obrat vyšší než 1 milion Kč.
Kromě toho se můžete zaregistrovat jako dobrovolný plátce DPH, kde byste nemusel tuto podmínku dodržet.