omezovaní v práci

Dobrý den,
měla bych dotaz už necelý rok pracuji v nejmenovaném hypermarketu, od pokladny jsem postoupila na informace a dále na místo pracovníka cen a marketingu. Mám piercing v bradě a obočí, když jsem nastupovala dala jsem si malé nenápadné piercingy, do teď v tom nebyl problém ale vedení z vrchu si usmyslelo nové oblečení a vzhled zaměstnanců a musím je sundat nebo mít přelepené tělovou náplastí. Přijde mi to jako omezovaní svobody jelikož práci odvádím dobře a s potravinami nepřicházím do styku.Prosím poraďte co mam dělat.Jelikož si piercing vydělat nechci a nechci sedět v práci s olepeným obličejem.Předem děkuji za odpověď.

Odpovědi
standa

Těžko radit.

Po právní stránce by zaměstnavatel musel mít velmi dobře propracované interní směrnice, které by jej opravňovaly k zmiňovanému kontroverznímu rozhodnutí. Takovéto směrnice by musely celkem jednoznačně prokazovat nevhodnost vašich ´doplňků´ pro výkon vaší profese…

Jsem si téměř jist, že byste případný soudní spor se zaměstnavatelem vyhrála.

ALE v životě to není jen o právní aspektech takovéhoto „sporu“. Nepochybně byste pak od zaměstnavatele dostávala určitou legitimní formou ´sdělení´, že nejste ve firmě žádoucí… a časem by se našel nějaký jiný výpovědní důvod a stejně byste skončila.

Já vím, že to je těžká volba, ale nejpíš se musíte rozhodnout zda piercing sundat nebo jít do předem prohrané bitvy, byť jak píši výše po právní stránce byste první kolo nejspíš vyhrála…