Michal Kole

Omezíte mytí, když ještě podraží voda ? BTW: Jak se často myjete a jak? Kolik přitom spotřebujete vody?

http://www.ces­katelevize.cz/ct24/re­giony/176651-plzenane-setri-s-vodou-vyrazne-podrazila/

Nejlepší odpověď
Drap

Myju se několikrát za den. Kolik spotřebuji vody nevím, nikdy jsem to neměřil. Aá na to nebudu mít, budu se chodit umývat do potoka. Mám to k potoku asi tak 150 m

Další odpovědi
venkovan

Chodím k sousedce.
Ale te´d si uvědomuji, že spotřeba neklesla – nechodí soused k nám?

anonym

Máme vlastní studnu, tak za vodu neplatíme žádné peníze.

anonym

Michale, pokud začnu šetřit vodou, vodárnám zase stoupnou náklady na její úpravu a bude tu znovu další důvod ke zvýšení její ceny. Je to propletenec, ze kterého není úniku.
Jak já závidím Zambijcům, kteří ač je vody v Africe málo, ji mají zdarma!
Že já nejsem aspoň trochu víc přičmoudlá a mladší, okamžitě bych zvažovala možnost krajin teplejších a levnějších. (A sem bych si na truc jezdila jenom pro důchod a abych se přesvědčila, že jsem udělala dobře.)

O četnosti mytí nepřemýšlím a myju se, když cítím potřebu se umýt.
Když voda podraží, postavím si zateplený stan někde u Jizery. Aspoň ušetřím i vodu na uklízení a praní. Snad mne odtamtud nevyženou ochránci přírody.

quentos

To asi ne, mejt se člověk musí, a páchnout sám sobě není nic příjemného.
Jináč – dost často, podle potřeby. Ráno a večer mi stačí umejt se v umyvadle, každej druhej až třetí den sprcha i s vlasy, do toho aspoň jednou tejdně sprcha bez vlasů. Vodou se obecně snažím šetřit (zástava vody v průběhu mydlení apod.), i z toho důvodu mě tedy omezovat tuto činnost ani nehne…

honza19hk

no vzhledem k tomu že máme jak vodu z vodovodní sítě ,tak studni si můžu přepnout tu kterou zrovna chci,jinak na mytí používám tu ze studně.Ohřátou v bojleru nebo v solárních panelech.mám to udělané tak že bojler je napojen na studni,s tím že mám po baráku i kohouty na městskou vodu.Ale pokud je dost vody,což zpravidla je(máme dobrý vrt) tak používám tu studniční,jen na pití a vaření používám tu z řadu.

anonym

My už dávno šetříme vodou a to i sousedé po celé vesnici.Na splachování chodím s kbelíkem do potoka (20metrů), sousedé, kteří mají dále do potoka, tak mají pod okapem sud a chodí s kbelíkem do sudu a viděl jsem ještě jiné splachování.Jeden ze sousedů si udělal takové lešení až pod střechu okapu a na něm má 1000litrovou nádobu.Ze dna má hadici přímo do splachovadla na záchodě, takže když spláchne nateče mu voda přímo z nádoby pod okapem.
Jiní sousedé zase chytají vodu z pračky a tím splachují.
A ještě se nechá ušetřit tím, že se nekoupu doma, ale ve firmě po směně.
Zkrátka šetřit se dá všude, jen chtít a nebýt pohodlný a jen otáčet kohoutkem.