Avatar uživatele
Michal Kole

Omezíte mytí, když ještě podraží voda ? BTW: Jak se často myjete a jak? Kolik přitom spotřebujete vody?

http://www.ces­katelevize.cz/ct24/re­giony/176651-plzenane-setri-s-vodou-vyrazne-podrazila/

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? anonym, anonym před 4363 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Myju se několikrát za den. Kolik spotřebuji vody nevím, nikdy jsem to neměřil. Aá na to nebudu mít, budu se chodit umývat do potoka. Mám to k potoku asi tak 150 m

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
venkovan

Chodím k sousedce.
Ale te´d si uvědomuji, že spotřeba neklesla – nechodí soused k nám?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Máme vlastní studnu, tak za vodu neplatíme žádné peníze.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Michale, pokud začnu šetřit vodou, vodárnám zase stoupnou náklady na její úpravu a bude tu znovu další důvod ke zvýšení její ceny. Je to propletenec, ze kterého není úniku.
Jak já závidím Zambijcům, kteří ač je vody v Africe málo, ji mají zdarma!
Že já nejsem aspoň trochu víc přičmoudlá a mladší, okamžitě bych zvažovala možnost krajin teplejších a levnějších. (A sem bych si na truc jezdila jenom pro důchod a abych se přesvědčila, že jsem udělala dobře.)

O četnosti mytí nepřemýšlím a myju se, když cítím potřebu se umýt.
Když voda podraží, postavím si zateplený stan někde u Jizery. Aspoň ušetřím i vodu na uklízení a praní. Snad mne odtamtud nevyženou ochránci přírody.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

To asi ne, mejt se člověk musí, a páchnout sám sobě není nic příjemného.
Jináč – dost často, podle potřeby. Ráno a večer mi stačí umejt se v umyvadle, každej druhej až třetí den sprcha i s vlasy, do toho aspoň jednou tejdně sprcha bez vlasů. Vodou se obecně snažím šetřit (zástava vody v průběhu mydlení apod.), i z toho důvodu mě tedy omezovat tuto činnost ani nehne…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

no vzhledem k tomu že máme jak vodu z vodovodní sítě ,tak studni si můžu přepnout tu kterou zrovna chci,jinak na mytí používám tu ze studně.Ohřátou v bojleru nebo v solárních panelech.mám to udělané tak že bojler je napojen na studni,s tím že mám po baráku i kohouty na městskou vodu.Ale pokud je dost vody,což zpravidla je(máme dobrý vrt) tak používám tu studniční,jen na pití a vaření používám tu z řadu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

My už dávno šetříme vodou a to i sousedé po celé vesnici.Na splachování chodím s kbelíkem do potoka (20metrů), sousedé, kteří mají dále do potoka, tak mají pod okapem sud a chodí s kbelíkem do sudu a viděl jsem ještě jiné splachování.Jeden ze sousedů si udělal takové lešení až pod střechu okapu a na něm má 1000litrovou nádobu.Ze dna má hadici přímo do splachovadla na záchodě, takže když spláchne nateče mu voda přímo z nádoby pod okapem.
Jiní sousedé zase chytají vodu z pračky a tím splachují.
A ještě se nechá ušetřit tím, že se nekoupu doma, ale ve firmě po směně.
Zkrátka šetřit se dá všude, jen chtít a nebýt pohodlný a jen otáčet kohoutkem.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek