sasana

omega3 je opravdu lepší z rybí želatiny?

Omega 3 je z rybí želatiny.Hodně slýchávám že si lidé kupuji vitaminy z lékarny tobolky které jsou z hovězi želatiny.Co je lepší pro zdraví která želatina

Nejlepší odpověď
Pájo

Nemohu se zbavit dojmu, že shrnujete do jednoho dvě odlišné věci.

Řeč je podle mne o Omega 3 mastných kyselinách na jedné straně a želatině na straně druhé.

Každý z těchto preparátů slouží jiné věci.

Grónští Eskymáci, kteří konzumovali dietu bohatou na proteiny a rybí tuk, měli významně nižší hladiny cholesterolu, LDL-cholesterolu a triglyceridů než ostatní populace, a také byla reportována jejich nižší morbidita a mortalita z kardiovasku­lárních příčin. Tím vzrůstal zájem o Omega-3 mastné kyseliny.

Kloubní výživa, mezi kterou patří želatina, je určena pro prevenci bolestí a opotřebení kloubů.

Má odpověď je tedy:
Omega-3 MK z rybího oleje jsou dobré na srdce.
Želatina (i ta hovězí) je dobrá na klouby.

Další odpovědi
Dodos

Netušil jsem, že hovězí obsahuje omega3… Obecně nenasycené mastné kyseliny obsahuje rybí olej z tučných ryb ze severních moří. Doporučit můźu např. Super omegu od Walmarku nebo EPA marine od Natures Bounty.

Zdroj: www.klubzdravi.cz