Mišús_ik

Olympus VR-310/D-720 Silver

http://www.shop­pie.sk/olympus-vr-310-d-720-silver/d-114921/#parametre

Ahoj, viem že som tu už ohľadne foťákov písala, ale stále niečo hľadám.. našla som tento foťák a zdá sa mi celkom dobrý.. tak by chcela vedieť váš názor.. vopred Ďakujem :)

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Takhle liknavě se můžeš rozhodovat do skonání věků. Pokaždé zjistíš, že se objeví něco o kousek „lepšího“ než předchozí model, typ, značka…

Jak jsi už jistě pochopila i z odpovědí na tvůj předchozí dotaz, dokud nezačneš, nebudeš vlastně ani vědět, co bude vyhovovat tvým potřebám a způsobu využití aparátu.
Do začátku na osahání a první seznámení s technikou postačí skutečně jakýkoli foťáček z běžné nabídky. Posléze budeš poznávat, v čem spočívají vlastnosti různých provedení, ale hlavně je důležité vědět, co očekáváš a jaké máš případně náročnější požadavky.

Ještě před pár lety se nám o nějakých digťácích ani nezdálo a taky se vesele fotilo.

Fotku nedělá přístroj, nýbrž člověk.

Přeji Dobré světlo.

Další odpovědi
RomanP

Focení není o přístroji. Je to jak psal Děda Louda fotku nedělá přístroj, nýbrž člověk. Přístroj jen dodává kvalitu snímku toho kdo je v pravý čas na správném místě a zmáčkne spoušť. Na zachycení objektu, který bude potom někde uložen na památku a vzpomínku stačí jakýkoliv kompakt. Hlavně se neřiď při výběru počtem Mpx ty jsou sice důležité ale do kapacity 10 Mpx, Nad tuto hranici je to u kompaktů jen okrasa.

arygnoc

postavte si přístroj camera obscura ( http://heureka­.tym.sk/vys.php?vol­ba=1&dotaz=ca­mera+obscura&bo­ok=c ) a trénujte.
potom si kupte foťák.

jistě, na dovolenou je camera obscura trošku nepohodlná, hm.