Avatar uživatele
postcd

Okurky a drsný pocit na jazyku/v ústech, jaká je příčina?

Když jím některou okurku setou/hadovku, tak mám na jazyku takový drsný pocit, u jiné okurky seté/hadovky ne, co působí ten pocit a je to nevhodné? Teď jsem zrovna vyhodil jednu, protože vnitřek okurky byl takový dost bílý, malinko barevně podobný jako cuketa, jiné okurky jsou uvnitř více zelené až do průhledna. tak nevím proč to tak je že to dělá ten drsný pocit a jestli je to nezdravé. Přišlo mi, že když jsem snědl asi čtvrtinu té drsné okurky, tak moje tělo mělo tendenci k otoku, jako kdyby se mi zesílily alergické reakce.

už zase, tato okurka byla zlevněná, nebyla tmavě zelená, spíše světle až malinko do žluta. Jako kdyby nebyla zralá snad? Když se to rozkrojí, tak na okrajích z té slupky hned jdou nějaké krůpěje (vody?) velmi drsné na jazyku, je v nezralých okurkách nějaká šťáva která to působí?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 3233 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Můžete být alergický,vznikají vám zažívací potíže, třeba vám vyhovuje jen určitý typ zeleniny.

Nebo problémy mohou souviset s pěstováním a skladováním okurek. Je rozdíl mezi čerstvě utrženou okurkou na zahradě a skladovanou v marketech.

Našla jsem vám článek – „Co dělat, když vám zelenina působí zdravotní potíže“

http://abeceda­zahrady.dama.cz/cla­nek/co-delat-kdyz-vam-zelenina-pusobi-zdravotni-potize

Mám pocit, že jste se už jednou ptal. Pokud máte po konzumaci okurky problémy, tak ji vynechte. Okurka nemusí svědčit např. vašemu žlučníku, střevům. Osobně bych již okurku nejedla, také syrovou nejím kvůli žlučníku. Miluji kvašáky, dávám je do sklenic.
Asi před týdnem jsem dojedla poslední sklenici. Přírodní kvašená zelenina prospívá zdraví.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
pusinka50

Bylo by asi i třeba vědět, na co jsi alergický, zda na okurku či i jiné potraviny. Objednej se na alergologii, tam ti napíchají do předloktí 7 injekcí (vůbec necítíš žádnou bolest) a po výsledcích ti řeknou, na jaké potraviny jsi alergický.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek