Midoc

Okolo Vánoc se prý nakazilo nejvíce lidí nemoci Covid –19. Kde se mohli nejčastěji nakazit?

Nejlepší odpověď
Dochy

Hodně lidí jelo ke svým příbuzným (k babičkám, babičky k dětem apod.) Spolu s tím, že spousta lidí bylo na předvánočních nákupech, je to zkrátka (co se epidemického hlediska týče) docela bomba.

Další odpovědi
zjentek

U štědrovečerního stolu, při rozbalování dárků, nebo jen tak vyvalení pod stromkem.

elkon

To je snad jasné, tam, kde se soustředilo nejvíc lidí. I při návštěvě se dá postupovat rozumně, ale je potřeba na to myslet.

Pepa25

Jedna teorie – nakazili se před Vánocemi, o Svátcích si to předali v rámci rodin
Druhá teorie – je to jen efekt zpoždění, o Vánocích se nikdo moc netestoval ani neřešil doktora (pokud mu nebylo hodně špatně), tak to o to víc vyskočilo potom.

Přikláním se k druhé, lidé v průměru jsou docela zodpovědní (že pořád slyšíme o excesech neznamená ,že se tak chvá hodně lidí). Podle mě ji klíčové:

  • za každou cenu podporovat testování
  • podporovat, aby hraniční lidé s příznaky nebo kontakty fakt byli raději v karanténě, ideálně ekonomicky, především u těch nízkopříjmových

Annemone

Nejvíc se jich nakazilo ve frontě na covid testy zdarma. Podle výsledků byl pozitivní každý druhý. Jít stát frontu mezi ně znamená být do týdne také pozitivní. 🙂

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Midoc

Mohli se nakazit na vánoce i v kostele.

Školníšprtka

V rodině na návštěvě nebo v obchodech.