Údaj, že až 40 % dětí vykazuje známky střední až těžké deprese, pochází z českého průzkumu NUDZ. V rámci EU jde o nadprůměrně alarmující číslo, běžný evropský průměr psychických potíží u mladistvých se odhaduje kolem 20 %. Z takových zpráv je mi smutno. Člověk má chuť otevřít víno a dát si skleničku na žal, ale tohle alkohol nespraví. Musíme s tím jako společnost začít něco dělat.
| 0 Nominace Nahlásit |
Co je smyslem života těch s depresí? K čemu je společnost násilně vede?
Po zodpovězení si podobných otázek to nakonec vypadá, že okolo 40% dětí je ještě docela normálních.
|
0
před 19 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Do roku 1990 to bylo v míru, bezpečÍ, dostatku , jistotě (práce,
bydlení, levná strava).. Ti, kteří vyrůstali po válce a narodili se do
roku 1980, jsou jedny z "nejšťastnějších generací v novodobých
dějinách ČR.
dO ROKU 1995, TO JEŠRĚ NEBYLO TAK TRAGICKÉ PO EKONOMICKÉ STRÁNCE. Něž se
široce rozevřely nůžky, sociálního rozdílu.
ANO, jsme v EU NEJHORŠÍ.
„Psychické zdraví českých dospívajících patří k nejhorším v celé
Evropě – potvrzují to jak mezinárodní, tak domácí výzkumy. Například
podle výzkumu Agentury Evropské unie pro drogy z roku 2024 se dobře cítí
jen 46 % českých adolescentů, což je druhý nejnižší podíl v Evropě.
Nižšího výsledku dosáhla už jen Ukrajina…“
https://www.evropavdatech.cz/clanek/115-well-8209-being-dospivajicich/
ZOUFALKKÁ VÝCHOVA, HLAVNĚ VE ŠKOLSTVÍ I V RODINÁCH 😕
Oni by potřebovali léčit rodiče, hlavně matky. Děti jsou zrcadla…
Všude, jen strašení, strach, nejistoty, nedostatek lidskosti.
Dospělák, také nezvládne vše, neumí to přiznat, přiblížit se
dítěti.
Ty jsou jen ochraňovány nebo autoritativní výchova… Izolace,,,,,
Nedostatek soudržnosti, KOMUNIKACE, společného času. především
v rodinách. Každý visí na mobilu, ten přirůstá k ruce ⇒ postižení
mozku u dětí a mladistvých (až do 26 let). Od dětí jek klid… když
sedí u obrazovek, mají zkreslenou představu o realitě, nechápou, rodiče
nevysvětlí…
Sami neznají své hranice (mantinely) možností… STRESUJÍ SEBE A SVÉ
DĚTI. TY, ČUČÍ, na horory, krváky, na zprávy…
LIDÉ/MUŽI, se honí za prací, všichni, majetky, úspěchem, včetně,
přetížených matek..... Není třeba, být dokonalý a nejlepší.
https://www.youtube.com/watch?v=ii-dtcI4E1w
Upravil/a: da ny
|
0
před 19 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Tento výrok může být na základě dostupných dat nejasný nebo zavádějící. Podle Světové zdravotnické organizace se odhady prevalence středně těžkých a těžkých deprese pohybují mezi 20–25% v rozvojových zemích a kolem 15–20% v rozvinutých zemích. Nevypadá tedy, že by podíl dětí s těmito diagnózami dosáhl 40%. Navíc, není zřejmé, zda se toto číslo vztahuje na všechny děti nebo jen na ty, které jsou v péči odborníků na duševní zdraví. Navíc, ve většině zemí byl přístup k duševní zdravotní péči v minulosti mnohem omezenější, což mohlo vést k nižším mírám diagnostikovaných případů.
|
0
před 19 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Vidím, že opět „oblíbené téma“ tazetele (viz odkaz v diskusi)
Samozřejmě je to širší součást generačních sporů, z druhé strany tomu nepomáhají akce typu „přemluv bábu“ nebo ignorování boomerů za jejcih „předpotomní názory“. Stejně si ale myslím, že by se starší geerace měly snažit najít k mladým cestu.
Zdroj: https://www.evropavdatech.cz/clanek/115-well-8209-being-dospivajicich/
|
0
před 18 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Děkuji za názory není to tak nejhorší v EU je průměr každý pátý
mladistvý má duševní problémy.
V Česku pouze klesá věk problémy začínají od osmi let, ale máme výhody
je možno se pojistit pro návštěvu psychologa i psychiatra. Zdroj.
Zdr. deník
Lidé se neumí těšit z drobností. Neudělají si čas, sami na sebe… a
ostatní. Nedostatek zdravé sebelásky, ženou se jako sportovci dopředu,
neumí ai užívat přítomnosti, hledí dopředu se strachem a stále se
nespokojeně, někam derou.
Neumí zvolnit, říci NE, odpočívat… pro děti = nevhodné vzory.
Školství stojí, za 2 věci..... Děti se ostýchaly, na jedné zdejší
škole, řící, že paní učitelka je přísná, křičí na ně,
zesměšňuje, hází svazkem klíčů, židle létala vzduchem… asi jí
přeskočilo. Byla odejita (2. stupeň ZŠ). Nyní má v nedalekém městysu,
na starosti, nebohé prvňáky. Ti sedí každou přestávku v lavicích, de
založenýma rukama… A jeden, z dětských „drábů“, má tužku, papír
a zapisuje, všechny, kteří se pohnou…
Kdo je obětí… a čeho…
| Drap | 3472 | |
| marci1 | 2022 | |
| annas | 2020 | |
| Kepler | 1902 | |
| mosoj | 1778 | |
| da ny | 1594 | |
| zjentek | 1293 | |
| elkon | 1141 | |
| hanulka11 | 1028 | |
| quentos | 963 |
| Děti a zdraví |
| Ženy a zdraví |
| Muži a zdraví |
| Nemoci |
| Fitness |
| Životospráva |
| Ostatní zdraví |