Avatar uživatele
Kepler

Ohrozí růst hub přízemní mrazíky?

Říká se, že houby rostou až do prvních mrazů. Ranní teploty povážlivě klesají a ve výšce 700 m to bude ještě o 5 st. horší…Teď mám na venkovním teploměru +4 st. A to ještě u nás ani nezačaly růst václavky.

https://pixaba­y.com/cs/photos/cep-herrenpilz-houba-houbov%C3%A1-%C4%8Das-4443920/

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? marci1, aliendrone před 1662 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

Ne, myslím, že mrazíky budou i bez ohledu na růst hub, ty se ničím ohrozit nenechají… ;{)>

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cochee

Není houba jako houba. Některé rostou jen za plusových teplot, některé i za jemně mínusových. A některé nerostou vůbec, třeba houba na mytí nádobí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Quentos má pravdu. Jo a bacha- mrazík prošlý houbou je jedovatý! (; (;

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zbyndo

Huba rastie v zemi,keď zarodi,plodnice potom vylezú aj keď sú už mraziky,niektoré rastú aj v januári,vaclav­ky,teda podpniky, pôjdu ako besné,a aj dubáky,ridziky,pla­vočky,a spusta iných plodníc, ľudovo húb

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Já rozumím tvé vášní pro lysohlávky a obecně houbičky. Jediné co mi nejde na rozum je fakt, že jako chemik si neporadíš laboratorně a trmácíš se cestou necestou, hory doly, díra po granátu, konec světa, Valmez! ;) :D :D

Ovšem jinak zbyndo má pravdu, některé houby rostou i na sněhu a v lednu. Jen nevím, jestli ty správné pro tebe. ;)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

Růst hub může negativně ovlivnit silný vítr.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

Jo a zjentek přešlý mrazem je taky jedovatý. Na prajské často mrzne, až to praští.

před 1662 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Nech si tu aronii, náhodou se chovám slušně. Někdy věci nejsou tak, jak vypadají z textu. No kidding (;

před 1662 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

quentos: takže pokud budou růst houby, mrazíky nemaj šanci. Skvělá logika, to se mi ulevilo! 🙂

před 1662 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa25

No, ona ta logická implikace je fakt potfora v tom, že funguje jen jedním směrem 😉

před 1662 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
quentos

Pepo, díky, lépe bych to nenapsal.

před 1662 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek