Kepler

Ohrozí růst hub přízemní mrazíky?

Říká se, že houby rostou až do prvních mrazů. Ranní teploty povážlivě klesají a ve výšce 700 m to bude ještě o 5 st. horší...Teď mám na venkovním teploměru +4 st. A to ještě u nás ani nezačaly růst václavky.

https://pixabay.com/…

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? marci1, aliendrone před 665 dny Sledovat Nahlásit

Nejlepší odpověď
quentos

Ne, myslím, že mrazíky budou i bez ohledu na růst hub, ty se ničím ohrozit nenechají... ;{)>

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
cochee

Není houba jako houba. Některé rostou jen za plusových teplot, některé i za jemně mínusových. A některé nerostou vůbec, třeba houba na mytí nádobí.

0 Nominace Nahlásit

zjentek

Quentos má pravdu. Jo a bacha- mrazík prošlý houbou je jedovatý! (; (;

0 Nominace Nahlásit

zbyndo

Huba rastie v zemi,keď zarodi,plodnice potom vylezú aj keď sú už mraziky,niektoré rastú aj v januári,vaclavky,teda podpniky, pôjdu ako besné,a aj dubáky,ridziky,plavočky,a spusta iných plodníc, ľudovo húb

0 Nominace Nahlásit

aliendrone

Já rozumím tvé vášní pro lysohlávky a obecně houbičky. Jediné co mi nejde na rozum je fakt, že jako chemik si neporadíš laboratorně a trmácíš se cestou necestou, hory doly, díra po granátu, konec světa, Valmez! ;) :D :D

Ovšem jinak zbyndo má pravdu, některé houby rostou i na sněhu a v lednu. Jen nevím, jestli ty správné pro tebe. ;)

0 Nominace Nahlásit

ten který je

Růst hub může negativně ovlivnit silný vítr.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Kepler

Jo a zjentek přešlý mrazem je taky jedovatý. Na prajské často mrzne, až to praští.

zjentek

Nech si tu aronii, náhodou se chovám slušně. Někdy věci nejsou tak, jak vypadají z textu. No kidding (;

Kepler

quentos: takže pokud budou růst houby, mrazíky nemaj šanci. Skvělá logika, to se mi ulevilo! :-))

Pepa25

No, ona ta logická implikace je fakt potfora v tom, že funguje jen jedním směrem ;-)

quentos

Pepo, díky, lépe bych to nenapsal.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Příroda a životní prostředí