Zlatý

Ohrozí růst hub přízemní mrazíky?

Říká se, že houby rostou až do prvních mrazů. Ranní teploty povážlivě klesají a ve výšce 700 m to bude ještě o 5 st. horší...Teď mám na venkovním teploměru +4 st. A to ještě u nás ani nezačaly růst václavky.

https://pixabay.com/…

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ne, myslím, že mrazíky budou i bez ohledu na růst hub, ty se ničím ohrozit nenechají... ;{)>

Další odpovědi:

Zlatý

Není houba jako houba. Některé rostou jen za plusových teplot, některé i za jemně mínusových. A některé nerostou vůbec, třeba houba na mytí nádobí.

Zlatý

Quentos má pravdu. Jo a bacha- mrazík prošlý houbou je jedovatý! (; (;

Pokročilý

Huba rastie v zemi,keď zarodi,plodnice potom vylezú aj keď sú už mraziky,niektoré rastú aj v januári,vaclavky,teda podpniky, pôjdu ako besné,a aj dubáky,ridziky,plavočky,a spusta iných plodníc, ľudovo húb

Stříbrný

Já rozumím tvé vášní pro lysohlávky a obecně houbičky. Jediné co mi nejde na rozum je fakt, že jako chemik si neporadíš laboratorně a trmácíš se cestou necestou, hory doly, díra po granátu, konec světa, Valmez! ;) :D :D

Ovšem jinak zbyndo má pravdu, některé houby rostou i na sněhu a v lednu. Jen nevím, jestli ty správné pro tebe. ;)

Zlatý

Růst hub může negativně ovlivnit silný vítr.

Diskuze k otázce

Zlatý

Kepler

Jo a zjentek přešlý mrazem je taky jedovatý. Na prajské často mrzne, až to praští.

Zlatý

zjentek

Nech si tu aronii, náhodou se chovám slušně. Někdy věci nejsou tak, jak vypadají z textu. No kidding (;

Zlatý

Kepler

quentos: takže pokud budou růst houby, mrazíky nemaj šanci. Skvělá logika, to se mi ulevilo! :-))

Bronzový

Pepa25

No, ona ta logická implikace je fakt potfora v tom, že funguje jen jedním směrem ;-)

Zlatý

quentos

Pepo, díky, lépe bych to nenapsal.

Zajímavé otázky v kategorii Příroda a životní prostředí

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Příroda a životní prostředí

Zlatý Drap 985
Zlatý annas 756
Zlatý Kepler 526
Zlatý beer 514
Zlatý hanulka11 447
Zlatý mosoj 442
Zlatý www 357
Zlatý marci1 354
Zlatý gecco 235
Zlatý Lamalam 207

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.