Ohradíte se, když vás někdo osloví ,,soudruhu"?

Mě to urazí, tak jako označení ,,soukmenovec". Je to logické?

Nejlepší odpověď
anonym

Dnes je takové oslovení samozřejmě myšleno jako hanlivá urážka, pokud vám někdo řekne soudruhu škatulkuje vás do kategorie přívrženců zločinného politického uskupení, které na našem území páchalo v minulosti „solidní zvěrstva“ na vlastních lidech. Čili věřte tomu že to má daleko k označení „soukmenovec“, naopak je to urážka nejhrubšího zrna.

Něco jiného je pak recese, viz aliendrone, ale to už pak souvisí spíš s takovou „specifickou povahou“, kdy některým lidem připadá vtipné i zdravit se hajlováním a v duchu přítom uvažují že zapojí i střelbu do vzduchu, při obzvlášť vřelém vítání 😁

Další odpovědi
aliendrone

Dokonce se tak se starými známými občas zdravíme: „Čest práci soudruhu!“- „Práci čest!“ Pochopitelně se to týká jen okruhu těch, „co pamatujeme“ a to tehdy, když to „bude mít efekt“ – což PŘEKVAPIVĚ často má a to zejména u těch, kteří by měli držet hubu a šoupat nohama. :D :D :D

Jen v případech, kde by se to mohlo minout účinkem (bohužel DODNES JSOU takové) umíme i perfektně srazit kufry, švihnout pravicí a zahromovat „Heil Hitler!“ – „Sieg heil!“ (výborně to zabírá nejen na „soudruhy“, ale i na Antifu apod. vymaštěnce)

Doba, kdy tě toto oslovení mohlo oprávněně urazit je DÁVNO pryč. Víš, doufat že vybojuješ ostruhy bojem s mrtvolou (ať již bolševickou nebo nacistickou) mi přijde trochu zpozdilé. ;) :)

Kepler

Tak se dnes oslavují mezi sebou jen komáři a socani. Kdyby mě někdo takto oslovil dnes, pravděpodobně by se dostal do péče psychiatrů. Soukmenovci se nazývali nacisté a fašisté.

anonym

aliendrone: v podstatě souhlas, jen ta mrtvola bohužel stále kope za svůj tým v dnešní politice a podílí se v koalici na vládnutí této zemi 🙂 Tak mrtví zase nejsou.

anonym

Keplere, proto zmiňuji i je. Hanba soudruhům a soukmenovcům.

xiperio

Ano, ale ve srandě.