Avatar uživatele
anonym

Ohodnotíte mé nejnovější foto ?

Nejde tak o kvalitu fotek,ale o scenérii.

http://letecka­posta.cz/576446303
http://letecka­posta.cz/381988394
Doplňuji:
Mosoji, ano máš pravdu. Foceno z ruky, nastaveno (ve foťáku) noční focení, ale ptal jsem se na scenérii nikoliv na kvalitu, ale i tak mě potěšilo, že jsi mi dal radu. To víš, nikdo z nebe nespadl, snad jen nějaký vědec z letadla. 🙂

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? annas, mosoj, manon, hanulka11, Jikra, Lucijej, anonym před 4134 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Bedy

Jo, pěkné.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

  1. Neostré popředí i pozadí. Zřejmě roztřesené. Buď nebyl použit stativ nebo strženo při stisku spouště. Lepší je používat samospoušť.
  2. Hodně šumu. Na použitý Coolpix L 120 použito vysoké ISO 400 !

    Bylo by lepší použít ISO 100 a a prodloužit dobu expozice z 0,5 sec na 2 sec ( raději více ( 3 sec), snímek je i dost podexponovaný ( tmavý).

Kompozičně je lepší udělat výřez.
Přikládám moji představu, bohužel šum je tak velký že nopomohl ani odšumovací program. Totéž s neostrostí. Nezaostřený snímek nejde digitálně doostřit !

Toto není bič k sežrání ( jak zde někteří píšou) ale dobře míněná rada.
Ještě se podívám na ten druhý snímek.
http://www.ulo­zisko.sk/obraz­ky/578535/Des­ktopclipboard_fil­tered.jpg
Doplňuji:
Pro ty ostatní fotky platí totéž.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
beer

Podstatné již uvedl mosoj.
A co aby bylo poznat, že je to v zimě? Třeba:
http://www.ulo­zisko.sk/obraz­ky/578600/mesic_v_u­plnku_004.1.jpg

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
brillant

Dobré

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Osobně se mi to moc líbí

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ahold

Líbí a moc. Má to atmosféru.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jikra

Možná že ti to tady někdo dá sežrat, ale mě se to taky líbí.
Doplňuji:
Při vší úctě -mosoji- ale Mr. Dr.BAN se zřejmě ptal na to jak působí jeho obrázky na zdejší komunitu. Samozřejmě že je dobře že od vás odborníků (tzn. ty, -led- , -Olmann-)dostal rady po odborné stránce. Ale přesto si trvám na tom že pro nás několik jedinců můzou nepolíbených se to přesto líbí. Tak nám to prosím promiňte.

Upravil/a: Jikra

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
manon

Chválím :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Svetlo a tma, nočný protiklad. Nebudem sa zaoberať technickým hodnotením.
Pocit:
Nie je to foto na výstavu. Po orezaní záberu s jemným vytiahnutím svetla, strmšie prejsť do čiernobielej, človeka láka na nočné kúpanie. Neostrosť?… pri náladovke nie je dôležitá ostrosť, ale pocit.
Nočné scény je lepšie fotiť zo statívu (alebo aspoň aparát na niečo položiť). Digitál má jednu výhodu proti celuloidu, môžte ho strihať, prepalovať, prefarbovať či čokokoľvek robiť, aby ste našli ton správny pocit, bez strach, že zničíte originál. Nedajte sa odradiť, foťte,foťte, skúšajte a raz nájdete ten správny cit. Nedajte sa odradiť.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

Kýč jak prase! 🙂 Už tam chybí jen jelen pijící z lesní tůňky 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Olmann

Neříká se scenérie, ale kompozice. Předpokládám, že 6 je výřez z 5. Tyto dvě úplně o ničem. Jak říká klasik nejlepším přítelem fotografa je koš. A ty dvě tam patří. K té 4. To je dle mě taky jenom výřez z fotky, protože máš kolem dokola moc černého a z pohledu na fotku 5. Z hlediska barvy mi to přijde lepší, kresba měsíce tam taky nějaká je. Když něco fotíš, tak si musíš uvědomit co fotíš a vyfotit. Nemůžeš fotit A a pak to ořezat na B. Z 99,9% to nikdy nefunguje. Fotka poté ztratí smysl. A z toho pak vychází i nastavení fotoaparátu.

to mosoj: vytvořil jsi moc pěkný paskvil, který nestál ani za uložení na disk 🙂 Kresba měsíce nikde, ořez ten nevím z kterého šuplíku jsi ho vytáhnul no a ten rámeček navrch to zazdil.
A pokud s fotkou nejde nic udělat tak s ní holt nejde nic udělat. Radši řeknu nevyšlo nic než vytvořit to co jsi vytvořil.

Dr.Bane pokud chceš fotit tak čti, foť a zkoušej.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

ad Alesh „Kýč jak prase!“
Čo je to gýč? podľa vás, nie všeobecnú frázu.

před 4134 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Olmann " Nic jsem nevytvořil já to nefotil. Takové fotografické umělce jako jsi ty znám. Oblbovat můžeš toho kdo se dá.
Fotka nebyla určena tobě a je mně celkem jedno a zřejmě i autorovi jestli se ti líbí nebo ne. Podstané je že z ní má autor radost a má snahu se poučit.

Jak může být 6 výřez z 5 když pořádí snímků při focení bylo:
4. 29. prosince 2012 18:10:08
5. 29. prosince 2012 18:10:37
6. 29. prosince 2012 18: 10:48
Nebo chceš nařknout autora z manipulace s exifem ?
Zdar chytrolínům.

před 4134 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Ad Dr.Ban. chtěla jsem se podívat, ale objevilo se mně, že je obrázek příliš velký.
Škoda.

před 4134 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Jo, tu noční scénu jsem tam v exifu viděl, zapoměl jsem se vyjádřit. Na takovéto záběry je lepší úplný manuál ( pokud ho kompakt má) nebo alespoň priorita času, ale hlavně takový program který nemění podle sebe nastavené ISO. Prostě když nastavím 100 ISO aby tam zůstalo. Což se v automatický ch režimech něděje a v režimu nočního focení také ne.

Jinak kompozičně jak říkám , lepší je výřez při zachování kompozice zlatého řezu !!!

před 4134 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

To víš,nejsem tak zdatný než, třeba ty, stále se učím, i ve focení. A jak se říká: každá dobrá rada je vítána!

před 4134 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Žádný kýč v tom nevidím !!!! Takovéto záběry se běžně fotí !

před 4134 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Ten výřez odstraní přemíru tmavého okolí !!!

před 4134 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek