Jantar2

Odvijí se ping od vzdálenosti od serveru?

Čiste teoreticky odvijí se ping od vzdálenosti od serveru, za předpokladu že mají oba testované počítače stejné podmínky? (rychlost Internetu, vytížení sítě apod.)

Nejlepší odpověď
anonym

Ano – pokud budeš testovat ping proti dvěma serverům v rozdílné vzdálenosti (fyzicky, tedy včetně aktivních prvků) a s jinak naprosto stejnými podmínkami (pustá teorie) přijde odezva od toho vzdálenějšího později.
I elektrice cestující po drátech cesta nějakou dobu trvá (rychlost elektrického impulsu se blíží rychlosti světla), světlo optikou se pohybuje rychlostí světla (v daném prostředí).