Deli

Odvětrání provozovny – dnes mi na KHS nepřijali projekt provozovny, protože nemá dostatečné odvětrání. Jak to vyřešit?

Jedná se o místnost 8 m2, kde bude jedna elektrická trouba, myčka a pracovní stůl s dřezem. Nic velkého, pracovat tam budu sama. Místnost má vstup z haly RD a dále prosklené dveře (tzv. francouzské okno) ven. Prý tam musí být ještě ventilátor a okno nebo nucené větrání. Není to přehnané? Jak to řešit jinak / nejsnáze? Máte někdo zkušenost?
Vrátila jsem to k přepracování projektantce, ale jsem z toho rozladěná…
Jak to má být?

Nejlepší odpověď
terry

Já bych tam asi do zdi pod stropem udělala jednoduchý větrák, co se dělá v hospodě.

Další odpovědi
hanulka11

Jako vždy pomůže protekce, protože dnešní doba vůbec ale vůbec nejde na ruku podnikání .
Kamarádka si v domečku udělala solarium /chtěla to spíš po práci takový přivýdělek/bylo to v přízemí kde měla být garáž -nakonec garáž postavili vedle, takže se jí tato místnost hodila. Nebudete věřit co s tím měla za bourání a předělávání stále bylo něco špatně – když udělali okno na větrání bylo příliš velké , pak zase byly špatné dveře 2× se jim nelíbily a když si do vedlejší místnosti koupila křesla – neprošlo to hygienou . Prostě hrůza . Nakonec asi po 1/2 roce dostala papír ,ale dlouho „nesolárovala“ zase jí chodila kontrola a tak to raději zavřela řekla, že jí to za to nestojí .
držím palce ,ale asi by to fakt chtělo někoho známého
Doplňuji:
měla jste se zeptat jak má odvětrání vypadat ,aby se jim to líbilo .....protože myslím, že to vybouráte a zase to bude špatně .

tom004

S KHS je to jako s armádou.Také u nich platí pouze dva zákony.

  1. KHS má vždy pravdu.
  2. Nemá-li pravdu,platí článek 1.

A když se Vám náhodou podaří tu jejich „pravdu“ vyvrátit argumenty,mají x dalších možností jak dotyčnému znepříjemnit a znechutit podnikání.
Smutné,ale z mnoha zdrojů včetně mé zkušenosti pravdivé.A my se,bohužel,velice rychle naučíme jak to udělat,„aby se vlk nažral a koza zůstala celá“.
A jestli jsem to správně pochopil,tak tu místnost bude škoda odvětrávat.Bu­de vonět.

anonym

To buď ráda,že ti ještě nepřikázali hlásiče ohně,unikajícího plynu,bezdotekové baterie,WC,šat­nu .....

To víš,český úředníček je mocný pán.
P.S. Přeji ti,aby to vyšlo!

Drap

Nejlevnější a i nejsnadnější řešení bude skutečně zabudovat ventilátor s otvorem přes zeď