ahold

Odvádí církev daň z příjmu z vybraných peněz od věřících i ostatních návštěvníků kostela?

Doplňuji:
Před časem jsem pracovala s penězi v jedné velké prodejně potravin v Praze.
Každý týden ke mně chodil pan farář s hospodyní z nedalekého kostela měnit drobné, aby nemuseli platit poplatky za výměnu v bance.
Každý týden cca 25–30000,–Kč. A to byly pouze mince.
Za měsíc? Za rok? Za všechny kostely? NENAŽRANCI.
A to se chce jeden z nich dostat na Hrad!!!

Nejlepší odpověď
annas

Církev je nezisková organizace. Z toho plyne, že .

výnosy z kostelních sbírek, příjmy za církevní úkony a příspěvky členů u registrovaných církví a náboženských společností, jsou osvobozené od dan+ z příjmů podle § 19 zákona o dani – Zákon č. 586/1992 Sb. o daních z příjmů.

http://www.za­konyprolidi.cz/cs/1992-586

Další odpovědi
Pepa25

Výnosy z kostelních sbírek jsou osvobozeny od daně z příjmů podle § 19 odst. 1 písm. b).

Na doplnění asi nemá smysl reagovat … Většina peněz jde na opravy, něco málo na provoz a mnohé kostely v pohraničí nespadly jen díky peněz lidé z Německa …Některé farnosti jsou na tom podstatně lépe, ale mají dané odvody, kdy část se přeposílá právě na venkov. Všechny farnosti mají účetnictví, které kontrolují ekonomické rady věřících … V řadě farností je obvyklé, že se následující neděli čte výsledek sbírky z minulého týdne. Obvykle na Silvestra se lidem čte statistika celého roku.

Takže jen obecně: závist je hodně ošklivá vlastnost.

MonkeyKing

Vidíte, děti, takhle se pozná pravý Čech.
Ty prachy nejsou pro farníky, ale pro potřebné – vim to! A vůbec, co takhle starat se o sebe – máte po problémech :)

Drap

Ne neodvádí. Neni to její povinností.

anonym

Kdo dokáže, kolik milodarů církev vybrala? Takže fáterníci nedaj státu ani floka!

jirkajirka

Jestli mám platit daně ze svého příjmu,tak proč cirkev daně z daru nemusí když nahrabala v restitucích ? Ubohá obrana podvodníku ,,Oni mi závidějí úspěch peníze…" Nikomu nic nezávidím jen poukazuji na podvody a rozkrádačky. Ostatně ze zákona to jsem povinnen.

Pepa25

Jen pro pořádek: „25 – 30 tisíc jen na drobných týdně“ v „nejmenované“ části Prahy je stejný blábol jako babakanovo prochlastávání tříkrálové sbírky, které také údajně viděl na vlastní oči …

Uvedu příklad: u sv. Kříže v centru Prahy Na Příkopech, kde hází do pokladniček peníze spousta cizinců a jsou jeden z nejbohatších kostelů, jsou roční příjmy cca 500 tis. Vydělte si to počtem týdnů …

anonym

Že ty jsi ministrant a na tebe nevyzbude!

ahold

Pepo25, jen pro pořádek. Klidně ten kostel upřesním. Je na Jiřího z Poděbrad. A ta částka mi skutečně týden co týden procházela rukama. Zastavil to až vedoucí prodejny, který to zakázal.

Pepa25

O.K., nevím, jak to dělá nebo dělal tamní farář a také se s vámi nebudu hádat, co jste viděla nebo neviděla. Dovolím si ale trvat na tom, že z běžné kostelní sbírky je zapotřebí vyměnit drobné za řádově méně ..
Ale o to tady nejde … Jestli se vybere 500 nebo 10000 je jedno, pokud to potom jde na varhany nebo něco podobné, ne?
Tak jací nenažranci??

střevo

Pepa25 to musí vědět, že je to 500 tisíc, (voni přijedou přiblblí cizinci házet prachy do Prahy do kostela)von je vod firmy kerá počitá pro církev peníze

anonym

Pepíčku, přečti si ještě jedno můj dotaz a bude ti líp.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mam-litovat-toho-ze-jsem-prispel-na-dobrou-vec

Pepa25

Asi takhle: že někdo zásadně nikdy nepřispěje na nějakou neziskovou záležitost, protože si myslí, že se všechno rozkrade – O.K., jeho názor. Že jsou někteří lidi vysazení proti církvím a bůhvíproč si myslí, že katolíci obratem všechny lesy prodají a prachy pošlou do Vatikán – jejich blbost. Ale pokud někdo očerňuje bez důkazů konkrétní lidi, kteří na rozdíl od něho něco užitečné dělají, ale pomluvě se nemohou bránit, tak to mě dokáže namíchnout.

anonym

V titulu je jasně psáno, Mám litovat toho, že jsem PŘISPĚL na dobrou věc? Tudíš je zřejmé, že jsem PŘISPĚL

annas

Mně se to rovněž nechce věřit. Jenže pověst se šíří … 🙂