Velbloud

Odtahový komín v bytě hučí. Jak tomu zamezit?

Bydlím v bytovce o 15 patrech a protože je to moje první životní zkušenost s řešením něčeho takového, tka nemohu porovnat. Zapojoil jsem vývod digestoře (taková ohebná trubka) a vývod stále hučí. Což asi dává smysl, protože v komínu, který je pro digestoře určen, je podtlak a pokud není otvor ucpán, tak se ozývá hučení. Nicméně je to docela nepříjemné – je to dost slyšet. Klapky jsou ve vývodu z digestoře, ale vzhledem k tomu, že jsou nasměrované ven a v komínu je podtlak, podtlak si je otevře. Nenapadá mě, jak s tím bojovat. Máte nějaké zkušenosti, prosím? Jedná se o novostavbu z roku 2004.

Nejlepší odpověď
louden

No to si musíš rozmyslet co vlastně chceš. Jestli cítit doma pachy z ostatních domácností, nebo mít v bytě ticho.

Další odpovědi
Emefej

Ucpat! Budeš mít doma ticho a smrad.

paul1

Asi je tam moc hlučný ventilátor, ten by se měl vyměnit.

dudu

Za mého dětství se na vesnici k utišení meluzíny dával za okno talíř s moukou. Možná, že je to řešení i tvého problému?!

Pepa25

Bojovat? Víte, jak je „komín“ koncipován resp. jsou zapojeny ostatní byty? Centrální odsávání je společná část domu. Takže doporučuju se obrátit na správce / domovníka.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Velbloud

Odpovědi nechápu, ucpat to samozřejmě můžu, pak se žádný smrad konat nebude. Ale digestoř nepojede.