Avatar uživatele
Velbloud

Odtahový komín v bytě hučí. Jak tomu zamezit?

Bydlím v bytovce o 15 patrech a protože je to moje první životní zkušenost s řešením něčeho takového, tka nemohu porovnat. Zapojoil jsem vývod digestoře (taková ohebná trubka) a vývod stále hučí. Což asi dává smysl, protože v komínu, který je pro digestoře určen, je podtlak a pokud není otvor ucpán, tak se ozývá hučení. Nicméně je to docela nepříjemné – je to dost slyšet. Klapky jsou ve vývodu z digestoře, ale vzhledem k tomu, že jsou nasměrované ven a v komínu je podtlak, podtlak si je otevře. Nenapadá mě, jak s tím bojovat. Máte nějaké zkušenosti, prosím? Jedná se o novostavbu z roku 2004.

Zajímavá 0 před 1259 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
louden

No to si musíš rozmyslet co vlastně chceš. Jestli cítit doma pachy z ostatních domácností, nebo mít v bytě ticho.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Emefej

Ucpat! Budeš mít doma ticho a smrad.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
paul1

Asi je tam moc hlučný ventilátor, ten by se měl vyměnit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Za mého dětství se na vesnici k utišení meluzíny dával za okno talíř s moukou. Možná, že je to řešení i tvého problému?!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Bojovat? Víte, jak je „komín“ koncipován resp. jsou zapojeny ostatní byty? Centrální odsávání je společná část domu. Takže doporučuju se obrátit na správce / domovníka.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Velbloud

Odpovědi nechápu, ucpat to samozřejmě můžu, pak se žádný smrad konat nebude. Ale digestoř nepojede.

před 1258 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek