Kryšpín

Odsun sudetských Němců po roce 1945 byl/nebyl přehnaný?

Bude se rušit asi 40 tisíc starých zákonů, je tam také 140 dekretů, které se staly součástí právního řádu. Poslanec Benda má názor nerušit, ministr Hamáček to komentuje v některých případech soudy postupují podle práva v dané době a majetek je zpět vydán. De fakto Listina základních práv a svobod z roku 1992 kterou Česká republika zcela dobrovolně bez nátlaku přijala, zrušuje všechny zákony, které jsou v rozporu s Listinou, tudíž i část dekretů. I když v odsunu měla prsty Anglie, Amerika a Sověti, ovšem podle odhadu a Listiny němečtí občané Sudet kteří nebyli v NSDAP ani v armádě lze posoudit, že byl proveden jejich odsun neprávem. Beneš má řadu příznivců i odpůrců, ovšem je skutečnost že podepsal Mnichovskou dohodu, později vzal roha do Anglie poté rozdával rozumy a v roce 1948 předal moc komunistům. Musíme počkat co nám Parlament a Senát předvede.

Nejlepší odpověď
aliendrone

odsun byl v pořádku

Na tom nezáleží – odsunutí Němci byli říšskoněmečtí občané (německé občanství dobrovolně přijali a tehdejšího Československého občanství se dobrovolně vzdali). Tím se SAMI VLASTNÍ ZÁSLUHOU stali CIZINCI na našem území. A protože po válce (bez ohledu na Benešovy dekrety) nebyla vůle těmto CIZINCŮM prodlužovat nadále pobyt na našem území, tak museli „Heim ins Reich“, co je na tom k diskuzi? ;) :D

Další odpovědi
kelley

Jiná odpověď

Zajímavé je, že na vyhnání Čechů ze Sudet v roce 1938 se poněkud cudně pozapomnělo…

Drap

Jiná odpověď

Nelze jednoznačně odpovědět. Samozřejmě mohli být někteří vystěhováni sice neprávem, ale po právu. Srovnej si situaci, kdy ze Sudet a z pohraničí vysidlovali Němci Čechy.. To byla situace daleko horší. Po válce tady i spousta Němců legálně mohla zůstat. Nejlépe se pobavit s nějakým pamětníkem který tu dobu zažil. A rozhodnutí vystěhovat Němce nebylo pouze z naší strany, bylo to na základě dohod spojenců, tedy vítězů.

led

Jiná odpověď

Prakticky aliendrone odpovedal skoro presne, len akosi zabudol, že platila spoločná vina
1 – mohli si vybrať, do ktorej okupačnej zóny pôjdu, tí aktívní „Ein deutsches Reich, ein deutsches Volk“ išli do niektorej zo britsko-franko-amerických zón, neskôr BRD
2 – spolu s nimi museli odísť aj mnohí antifašisti nemeckej národnosti, ktorí aktívne bojovali proti fašizmu väčšinou išli do sovietskej okupačnej zóny, neskôr DDR

hapiky

část byla vysídlena neprávem

Ve hře byla touha se co nejvíce Němcům pomstít nebo je ponížit. Hlava nehlava.
Dnes se na to samozřejmě díváme jinak, Jen státník s koulemi by to vyřešil lidsky či spravedlivě. Beneš nebyl v žádném případě chlap s koulema, už proto, že komunistům vydláždil cestu k moci, potažmo demokraticky nám zajistil totalitu komunistů, i když dobře věděl jak to dopadne! Jen slaboch, stejně jako Chamberlain, ale ten byl ještě více zbabělý.

dr.luha

odsun byl v pořádku

Poláci hnali Němce před tanky a samopaly a nikdo to u nich neřeší. U nás se drtivá většina sudeťáků hlásila k německým nacistům, ti co s nimi nebyli, mohli zůstat. V současnosti jde samozřejmě o prachy. Jistě i pro ty, co se snaží prosadit změnu.

aliendrone

led>>> Vaše velevážená Excellence, bezbřehá obšírnost a hloubka myšlenek Vaší odpovědi mne doslova přivádí k šílenství! Přinejmenším další týden mám o čem přemýšlet! ;) :D :D

led

Zhodou okolností počas služobných ciest som spoznala aj tých aktívnych protifašistov v DDR, aj tých aktívnych Sudeťakov v BRD. Láskove ste mi nahral na smeč. Ďakujem

aliendrone

led>>> Ts, ts… od dob, kdy byly vynalezeny PENÍZE je nějaké „děkuji“… však víte co! ;) :D :D

Na druhou stranu je to pěkná nestydatost, takle si měnit/doplňovat odpověď – to bych čekal jen od nějaké holky nestydy nestydaté hanbaté Sodoma Gomora – NEZNÁTE nějakou? ;) :D :D ;)

Ale protože jste mi též nahrála (dala možnost ukázat, JAK MOC HODNÝ, KULTURNÍ a společensky TOLERANTN jsem aliendrone), tak >>> laskavě NENÍ ZAČ, rádo se stalo! Sakra povyrostl mi nos o 5 cm – OMG!! ;) :D ;) :D

led

Holt, keď je niekto zbrklý ako pri voľbách a potvrdí zakrúžkovanú odpoveď, potom musí vysvetľovať národu, že nie je tým, čo bezmyšlienovite hlasuje, ale má svoj názor, pohľad na problém. A to sa stalo mne, zabudla som, že držím v ruke metlu a tá potvora odoslala len prázdny hlasovací lístok… nevyhováram sa, naozaj, ale ešte stále som pod vplyvom vašej šokujúcej odpovedi.