elektrikář

Odstraní se chemické konzervanty omytím v horké vodě a kartáčkem z citrusových plodů?? Strejda Google neví.

Je poživatelná citronová kůra po omytí horkou vodou a kartáčkem????

Nejlepší odpověď
huxa

Ne. Takto ošetřená kůra se nesmí kuchařsky zpracovávat (kůra do sebe tyto konzervanty natáhne, nelze je tedy omýt). Pro domácí užití bych si s tím ale hlavu nedělal, trocha těchto pesticidů neublíží :)

Další odpovědi
zjentek

není a nijak ti to nepomůže. Posledních pár let se (díky legislativ) tyto směsi přípravků (což zdaleka nejsou jen fungicidy) dostávají skrze slupku či obal do plodu, což se odráží i na chuti plodu, krom ostatních fatálních důsledků, které jsou (znovu díky legislativ) legální a tudíž používané

marci1

Ne, a ani bych kůru z citrusových plodů , při přípravě jídel, či nápojů nepoužívala.