karbo

Odstranění vad podaného odvolání

Najde se prosím někdo z vás,kdo by poradil mému známému?Odvolával se u soudu na jistou věc,a teď mu přišla výzva k odstranění vad podaného odvolání,které nesplňuje náležitosti řádného odvolání.K od­stranění vad má 8 dní,ale jeho právní zástupce je tři týdny na dovolené a on vůbec neví co dělat.Zkoušel kontaktovat jiné právní zástupce,ale odmítli ho (nechtějí kolegovi lézt do zelí).Není nějaký paragraf o prodloužení této lhůty?Nebo jak by jste mu poradili?Děkuji za něj…

Nejlepší odpověď
SETH

Ať si najde právníka. Ovšem ne jako právního zástupce, ale jenom přijít třeba na hodinovou konzultaci, a podle jeho rady dokument opravit. Samozřejmě mu musí zaplatit za jeho práci (třeba hodinový honorář, který právník běžně bere).
O možnosti prodloužení lhůty k opravě bych se informovala přímo na soudu, a to u člověka, který dokument vyhotovil (bývá tam uvedeno jméno a možnosti spojení).
Právnických stránek najde spoustu, ale asi se v nicgh jako každý normální člověk moc nezorientuje.