spooky

Odstranění šumu z TV

Ahoj, prosím, je tu někdo, kdo by poradil jak se zbavím zvukového šumu z televize? Zlobí mě to jenom na kanálu TV Nova, ostatní pořady mám v pohodě. Moc díky !!

Nejlepší odpověď
anonym

kvalita analogového signálu se bude v česku už pouze a jen zhoršovat až zanikne v důsledku postupného přechodu na digitál zcela. V některých lokalitách je to už patrné, a analogovou cestou už nelze kvalitně přijímat. Protože nově spouštěné digitální vysílače jednoduše ruší ty analogové.

určitě by pomohl přechod na digitální vysílání. Čeká vás to v nejbližší době tak jako tak. Je otázkou zda budete chtít čekat až do poslední chvíle analogoveho vysilani a budete zhoršování signálu sledovat v přímém přenosu nebo raději přejdete o něco dřív …

Digitální příjem je obvyklý dvěma cestami

pozemní/dvb-t/anténa/nejvý­hodnější/není dostupná všude == (1) nebo

satelitní/dvb-s/parabola/více programů == (2)

1/ nejdříve bych doporučil prozkoumat možnost příjmu pozemního digitálu dvb-t ve vaší lokalitě, protože pořizovací náklady na tuto variantu jsou mnohem menší (nemusíte měnit anténu, nemusíte platit příjem programů a dekodovaci kartu jako u dvb-s). Zkonstolujte podle mapky pokrytí dvb-t http://www.di­gitalnitelevi­ze.cz/informa­ce/dvb-t/dvb-t-v-ceske-republice.html

2/ … pokud nejste v dosahu dvb-t, pak zbývá dvb-s, které je na celém území ČR dostupné (ve stejné kvalitě), www.skylink.cz

3/ okrajově se nabízí ještě jedna forma digitálního příjmu TV – tzv. IPTV (televize přes internet), ale tu spíše nedoporučuji, tato varianta bývá ještě mnohem nákladnější než dvb-s, nicméně pokud si to ve své lokalitě prověříte můžete výjimečně zjistit opak, záleží hodně na poskytovateli … také je pravdou že IPTV poskytuje často vyšší kvalitu než dvb-t/s, tzv HD rozlišení a efektivnější MPEG4 kódování obrazu. HD i MPEG4 se však pozvolna prosazují i v dvb-t2/s2 jen k tomu potřebují ještě pár let čas.

Další odpovědi
ReHu

Ja pravdou, že v okolí Pardubic se poslední dobou výrazně zhoršil příjem analogového signálu a bylo nutné antému přesměrovávat.
Tak to asi bude pravda, co píše geOrge.