Šárka 94

Proč se mi snížil počet zhlédnutí mých videí na YouTube?

Ahoj mám svůj kanál na You Tube a měla jsem 1300 zhlédnutí a druhý den jsem měla jen 900 zhlédnutí. Nevíte, čím to může být? Děkuji za odpověď

Odpovědi
anonym

podobné výkyvy jsou úplně normální. A vliv na ně může mít cokoliv, třeba i jen skutečnost že ze videa omrzela (žádné video nebude mít nepřetržitě takovou návštěvnost jakou mělo prvních pár dní). Skoky v návštěvnosti může způsobit i sdílení odkaz; na videa na jiných místech, třeba na sociálních sítích, které má přirozeně také jen dočasný vliv i se započítáním možného virálního šíření.

Rohlik

Jednou za čas provádí Youtube kontrolu počtu zhlednutí a pokud zjistí, že je číslo nesprávné – zhlednutí jsou způsobeny roboty/boty, tak tohle číslo upraví odpočtem tohoto počtu.

Zdroj: https://suppor­t.google.com/y­outube/answer/2991785­?hl=en&rd=2&vi­sit_id=636893052181636608-1405023417

anonym

Pokud chceš znát přesnou příčinu provaž si youtube s analytickým nástrojem Google Analytics, tam budeš moci přesně sledovat odkud kdo přichází, přes jaký odkaz se na video prokliknul jak dlouho jej sledoval, atd … viz https://www.op­timizesmart.com/go­ogle-analytics-and-youtube-integration-guide/