melita

Odstoupeni od smlouvy s operatorem pri sjednani v beznem obchode do 14 dnu od sjednani?

Dobry den,rada bych se zeptala k odstoupeni od smlouvy s o2.Byl tady sice podobny dotaz,ale v predchozim dotazu byla smlouva sjednana na ulici (ad § 57 obcansky z.).Muj pripad je,kdy byla smlouva sjednana v beznem obchode o2,nicmene to je pred 3mi dny.Plati v tomto pripade ze doplatim rozdil ceny telefonu (bezna cena – zaplacena cena) a do 7 dnu mohu odstoupit od smlouvy bez udani duvodu nebo je to jiz slozitejsi…viz obchodni zakonik §57 …To neplatí ohledně smluv, u nichž si spotřebitel výslovně sjednal návštěvu dodavatele za účelem objednávky… (Vseobecne podminky na webu o2 nemohu najit a predem jsem rozhodne informovana nebyla jak postupovat v pripade, ze..) predem dekuji za odpovedi.
Doplňuji:
ok,to jsem asi tusila nicmene ve smlouve jsou pouze udaje adresa,vyuctovani sluzeb atd pouze v zaverecnem ustanoveni je, ze jsem seznamena se Vseobecnymi podminkami a Provoznimi podminkami.Ty jsem ale ke smlouve nedostala, na webu o2 jsem je nedohledala…ale chapu, ze jsem smlouvu podpisem odouhlasila… Jen nerozumim tomu,napr v pojistovnictvi lze od poj.smlouvy do 2 mesicu odstoupit..ze by neco podobneho nebylo mozne v tomto pripade…

Nejlepší odpověď
Hlada

Protože jste smlouvu uzavřela v obchodě o2, nevztahuje se na ni ustanovení §57 Občanskéno (nikoli obchodního) zákoníku.
Pro odstoupení platí to, co je definováno ve smlouvě, kterou jste uzavřela.

Další odpovědi
standa

Ve vašem případě NELZE od smlouvy odstoupit ve 14ti denní lhůtě !

Doporučuji, abyste ihned v pondělí zašla na zmiňovanou pobočku a zde podala písemnou výpověď. Smluvní vztah pak skončí až uplynutím řádné výpovědní doby, která je uvedená ve smlouvě.
Doplňuji:
Pokud je to tak, jak píšete, že jste prokazatelně neobdržela zmiňované dokumenty (smluvní podmínky ap.) a máte silnou motivaci od této smlouvy odstoupit dříve než uplynutím výpovědní doby a zároveň vám hrozí ´sankce´ za předčasné ukončení smlouvy, tak doporučuji obrátit se na advokátní kancelář, která by jistě dokázala poradit jak by měla vypadat písemnost, kterou byste vůči O2 uplatnila na místo klasické výpovědi.

Teoreticky je totiž možné, že ´díky´ tomu, že jste neobdržela zmiňované dokumenty (smluvní podmínky ap.) by šlo od smlouvy odstoupit nějakým jednostranným úkonem.

Fidel

Pokud jste uzavřela smlouvu na místě obvyklém, tzn. např. v obchodě, bohužel od smlouvy jednostranně „beztrestně“ odstoupit nemůžete.

Nicméně běžte do obchodu a zkuste se tam s nimi domluvit – buĎ vám vyjdou vstříc nebo ne.

Nevěřím, že by vám nedali smluvní podmínky – protože na tohle si dávají prodejci majzla. Ještě mne napadá, že oni vám některé dokumenty dát nemusí, mohou písemně odkázat na internetové stránky, ale vy svým podpisem potvrdíte, že jste je četla a porozuměla jim.

Pokud máte sml. na dobu určitou, tak operátoři většinou chtějí doplatit počet zbývajících měsíců x měsíční paušál v Kč.

Pokud máte sml. na dobu neurčitou, tak bývá výpovědní lhůta (většinou zákonná) 3 měsíční…

melita

duvod proc jsem si to rozmyslela je ten,ze zamestnavatel vyjednal pro sve zamestnance vyhodnejsi tarif prave u o2 a info prislo 2dny po me navsteve u o2(temer plovina ceny nez jsem podepsala tarif ja). Prechazim od jineho operatora (zatim jsem mu nenahlasila prestupni kod) a jedine co bych rada,abych mohla mit u O2 ‚zamestnanecky tarf‘ od me firmy.Predpokla­dam,ze pokud to nyni necham jak jsem podepsala,O2 nebude mit zajem na prechodu z tarifu,kam sypu vice penez k vyhodnejsimu od meho zamestnavatele. Napadlo me po dohledani Vseob.podm. nesplnit povinnost (asi za nejakou sankci) a nenahlasit prestupni kod. Clovek by sel i do pobocky O2 se poradit (tak jako tak prejdu k o2),ale nepredpokladam, ze ‚obchodnici‘ budou mit takove znalosti.....tem jde o prodej.