Avatar uživatele
Jiri Klima

Poradíte, jak mohu odstoupit od smlouvy povinného ručení? Více v popisu u doplnění otázky.

Odstoupení od smlouvy povinného ručení

Dobrý den, děkuji za radu

Budu stručný…přišel mi od pojišťovny dopis, klasika zelená karta a hlavně nově navýšená cena „opět“ jako každý rok, tak jsem řekl dost! Začal jsem to ihned řešit,jenže problém je v tom, že mi to přislo poštou 4 týdny před zaplacením, jenže já potřeboval 6 týdnu. Za pomoci jedné organizace jsem dal výpověď, jenže ty mi ji neuznali. Samožřejmě už mam zaplaceno u jiné pojišťovny…Ale jak jsem to sakra měl stihnout, když jsem neměl těch 6 týdnů?!?! Volal jsem pojišťovačce co má moji smlouvu na starost a ta říkala, že mě obeznamovali emailem, já nic v tom datu nenašel a pak mi volala že mi to emailem neposílali ale poštou, jenže mě nic zase nepřislo. Prý je to tvrzení proti tvrzení. Když jsem se koukal zpětně do emailu na předchozí roky, tak jsem to našel ve SPAMU, kam samozřejmě nechodím, proč také…Včera mi z pojištovny přišel dopis že nemohou dohledat moji platbu, jinak…výhrůžky.

Ptám se jak z toho teď ven???? (nechci platit 4 tisíce)

Děkuji JK

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 1839 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Pokud dojde ke změně ceny pojištění, neplatí výpovědní lhůta 6 týdnů. Výpověď je nutné podat do 1 měsíce od doručení oznámení o změně a pojištění končí koncem pojistného období. Jestli byla dodržena tato lhůta, je výpověď platná.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kryšpín

Nesouhlasím s navýšenou cenou, tudíž odstupuji od smlouvy

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Nesouhlasíte s cenou, nebo dáváte výpověď?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava