versimo89

odstoupení od smlouvy

dobrý den 24.4. jsem podepsala omylem smouvu o sdruženych službych elektřiny, omylem proto že mi pán z centropol energy tvrdil že společnost u které odebírám elekřinu bude pouze měnit fakturaci opsal si veškere udaje dal mi podepsat 3 papíry a nechal si mou fakturu s tím že se mi za pár dní poštou vrátí u této společnosti zůstat nechci jak tedy postupovat? děkuji

Nejlepší odpověď
Dochy

Ověřte si to, ale pokud se nemýlím, máte právo na 14 dní odstoupení od smlouvy, což vám ale co nevidět skončí, takže fofrem. Zároveň kontaktujte stávajícího dodavatele u kterého chcete zůstat a informujte jej o podvodníkovi. S trochou štěstí vám i poradí s dalším postupem.
Doplňuji:
k Celii: Pokud by po mně za této situace chtěl někdo pokutu, přestože ruším podvodně sjednanou smlouvu a v 14 denní lhůtě, tak bych se hodně hlasitě hádal.

Další odpovědi
celie

pokud byla smlouva uzavřena mimo prostory obvyklé k podnikání dodavatele může zákazník odstoupit od smlouvy bez uvedení důvodů a bez jakékoliv sankce do 14 dnů od jejího uzavření, nedošlo li doposud ke splnění dodávky služeb dodavatelem.Vím jen ,že pak vyžadují určitou peněžní částku,jako pokutu.Tuším,že to bylo 2.500kč.
Doplňuji:
Nejlépe tam co nejrychleji zavolat a zrušit ustně,a hned zítra dopisem doporučeně,at tam je co nejdřívější datum.A zavolat dřívějšímu dodavateli,at si vás opět zaregistruje.Pošlou vám papíry poštou a vy je podepíšete.Ale jak už bylo napsané tak fofrem.