Trumpeta

odstoupeni od smlouvy

mohu odstoupit od SMLOUVY O BUDOUCÍ KOUPI DOPRAVNÍHO PROSTŘEDKU podle Obch.Z. ? Ve smlouve je napsano: Budoucí kupující se zavazuje platit pravidelné měsíční splátky podle úvěrové smlouvy č. 062002362 včetně úhrady dosud nesplacených závazků. Budoucí prodávající je uživatelem vozu podle úvěrové smlouvy.

Odpovědi
standa

Možnost odstoupit od smlouvy o budoucí smlouvě kupní je samozřejmě možná, ale toto odstoupení buď:

  1. umožňuje smlouva, která přesně definuje podmínky odstoupení a případné sankce a nebo
  2. se bude jednat o jednostranný úkon, na který smlouva nepamatuje, pak nastupuje institut případného vymáhání náhrady škody, která v důsledku jednostranného odstoupení, může druhé smluvní straně vzniknout…

Takže doporučuji se podrobně začíst do smlouvy, která by eventualitu odstoupení od budoucí smlouvy měla řešit.