micho

Je možné odstoupeni od kupní smlouvy pro opakované závady na mobilním telefonu?

Mam zakoupeny mobilní telefon samsung galaxi a prodejce mne tvrdí ze závada na adaptérů není důvod pro odstup od kupní smlouvy
U mobilního telefonu se projevilo v minulosti několik vad a celkové mam 5 záručnich oprav.a z toho u dvou uvedeny požadavek řešení odstoupením od kupní smlouvy.
Ma prodejce právo na tvrzení ze nemám právo na odstup od kupní smlouvy z důvodu ze závada se projevila a byla provedena výměna adaptérů.
Jsem pouze ja naivní ze kdyz se porucha součást balení výrobku originálního od výrobce ze se na to vztahuje záruka a právo naostro upevní od kupní smlouvy ???

Odpovědi
McArthur

Pokud se závada projeví opakovaně, potom ano, můžete odstoupit od kupní smlouvy.

Podle textu se mi ale zdá, že prodejce nebude úplně férový, a tak se může stát, že na konci nebudete mít ani telefon a ani peníze. Doporučuji se zkusit obrátit o radu či pomoc na Sdružení obrany spotřebitelů (www.spotrebitel­.info).