Jan Havlík

odsození za souhrný trest § 147,§250.

bude se výše trestu zkracovat,když v novém zákonu jsou nové výše trestu?

Odpovědi
standa

Pokud je to tak jak píšete (což ale neplatí u trestných činů dle odstavce 1 obou paragrafů – zde je totiž horní sazba stejná dle starého i nového zákoníku…, možná je ta sazba jiná v dalších odstavcích), tak výše trestů bude přehodnocena.

Nelze však vůbec říci jaká bude nová podoba trestů, to je v kompetenci soudů.

Nejspíš do konce ledna obdržíte usnesení o nové podobě trestů (pokud se na vás bude ´zkracování´ trestů vztahovat)