kveta81

odsouzen za řp

kdyz jse byl minuly rok odsouzen jelikoz jsem jel bez řp vztahuje se na me amnestie dekuji

Odpovědi
Standa1

Tato otázka zde již byla mnohokrát odpovídána…

Takže pokud jste byl ´chycen´ BEZ řidičáku protože jste jej ani nikdy předtí neměl, tak ANO, tento trestný čin (§ 180d) již není trestným činem, ale jen přestupkem.

Pokud jste však byl ´chycen´ BEZ řidičáku, který vám byl dříve zadržen, tak máte smůlu…, na tento čin se ´amnestie´ sice vztahuje, ale souběžně jste se musel dopustit jiného trestného činu, a to „maření výkonu úředního rozhodnutí“, na který se už ´amnestie´ nevztahuje. Souhrný trest vám (možná) bude přiměřeně zkrácen.