Avatar uživatele
arygnoc

Odsoudili Vás na smrt, protože jste spáchali nějakou nestoudnost.

Místní král Vám však nabídl poslední možnost záchrany:
před Váma je pytlík, v kterém jsou dvě hliněné kuličky (takové ty na cvrnkání), jedna je bílá, druhá je černá.
Když z pytlíku vytáhnete bílou, dostanete milost, když černou, čeká Vás kat.
Žalářník Vám však řekl, že nemáte šanci, protože obě kuličky v pytlíku jsou černé.
Jak se zachránite?
Doplňuji:
Nelze vytáhnout obě kuličky najednou.
Nelze kuličky zabarvit.
Prostě jednu musíte vytáhnout, jinak zemřete.

Správnou odpověď označím po půlnoci, když nebude, napíšu řešení.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Terryle, chudst, jokyk před 4786 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Vytáhnu jednu kuličku a rychle ji sním. Pokud zbyla černá, tak ta co zůstala musí být bílá.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Terryle

Je po půlnoci – odpověď, sím! Jsem zvědavá, tady mě fakt nic pořádnýho nenapadlo. Sama za sebe bych to riskla a doufala – buď to vyjde, nebo ne…

Napadá mě ještě, že král je vlastně měkkota a milost mi dát chce tak jako tak, jen mě chce podusit až do konce. A hlavně nechce, aby se veřejně vědělo, že ke měkkota. Pytlíky jsou dva a on sice něco prohlásí, ale před zraky dozorce dá do pytlíku dvě kuličky černé (aby mě vlastně potrestal ještě víc – sice mi dá naději, ale neoficiálně mi ji i sebere). Pak buď kuličky vymění, nebo zamění pytlík s černejma za druhý s bílejma kuličkama. Anebo jen dozorci poručí, aby mi zalhal.
Účel to svým způsobem splní – osobně myslím, že na trestu smrti je nejhorší to čekání – kterýmu stejně neujdu.

(Předpokládám, že král ví, jaký kuličky do sáčku dal a variace na maturitní fintu „jé, bílá, ale já vlastně už nechci žít, šup s ní zpátky, aniž ji komukoli dalšímu ukážu“ mi neprojde.)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
fablen

Požádám krále o své poslední přání: chci vytáhnout černou kuličku, abych zůstala naživu…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jokyk

Požádám krále,aby mě před tahem ukázal obsah pytlíku jestli jsou tam obě barvy a potom vše ponechávám osudu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Dumky,žalky a co já?Mám noční!Dají do pytlíku dvě bílý.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
jokyk

Předem děkuji za řešení.Celou dobu mě to vrtalo v hlavě a nemohla jsem se soustředit na večerní TV program. :o)

před 4786 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

Správně odpověděl Drap:

Vytáhnu jednu kuličku a rychle ji sním. Pokud zbyla černá, tak ta, co jsem snědl, musela být bílá.

před 4786 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

se omlouvám ,ja na Vás zapoměl.

Terryl:

expert na krkolomná řešení (palec!)

před 4786 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby