Odškodné v zaměstnání

Pracuji 8 let v galvanovně. Před 4 lety u mně zjistili bronchitidu, v současné době se léčím s astmatem. Podle mého k tomu určitě přispěly i podmínky v práci.Můžu požadovat u zaměstnavatele nějaké odškodné, popř. přeložení na lepší práci. Nebo jsou ještě nějaké jiné možnosti odškodnění? Děkuji.

Odpovědi
panenka

musel/a by jste mít potvrzení od lékaře že vaše práce skutečně má vliv na vaše zdraví pak by jste se musel/a domluvit se zaměstnaatelem na přeložení nebo na dalším postupu.ale bez potvrzení opravdu nic neuděláte