praza

Odřel jsem firemní auto, co s tím?

Zdravím,odřel jsem firemní auto,(hodnota auta asi 40–60tis) škoda je policií vypsaná na 50 tis. :D , zaměstnavatel po mě chce abych mu uhradil peníze navíc i když je auto pojištěné.Mám mu to doplatit či ne?Pojistku na blbost nemám.Bylo mi policií ČR řečeno že vše půjde z havarijní pojistky.

Nejlepší odpověď
zzzzz

O tom zda bude uplatněna havarijní pojistka rozhoduje ten, co ji platí, to je zaměstnavatel. Pokud ji uplatní přijde o bonusy a tím se mu zdraží pojištění.

Zaměstnavatel po vás může chtít uhradit škodu do výše 4,5 násobku hrubé mzdy, je váš problém, že proti tomu nejste pojištěný.

Doporučuji vám pokusit se se zaměstnavatelem dohodnout, zkusit sehnat levnější opravu, pokud se nedohodnete, budete muset škodu uhradit, třeba srážkami ze mzdy.

Jakub Tlapal

Záleží, jak se k tomu postaví firma. Jak má firma udělanou pojistku. Jednak s vámi a pak na auta. Kolegovi se to taky jednou stalo a platil myslím 5000 Kč. Nám se o auta stará servis https://www.in­tercars.cz/jsem-firma/ a vzhledem k tomu, že k nim dáváme 20 aut ročně, tak nám dělají slušné ceny na opravy i údržbu.