lukas.zmizik

Odpovídáte celou větou?

Před pár minutami mě stejnou otázko-anketu smazali. Ale mě to vůbec nevadí, proto ji sem dávám znovu. Mě to totiž zajímá. Na prvním stupni nám pani učitelka říkala, že odpovídat se má celou větou.

Tak by mne zajímalo, když se vás maminka zeptá: »Koupil jsi ta vajíčka?«

A vy odpovíte buď: »ano«
Anebo odpovíte: »Ano maminko, koupil jsem ta vajíčka.«

Stejný příklad platí rovněž pro rohlíky anebo šroubky s matičkama. Anebo když se vás bude ptát tatínek, tak to taky platí.

Nejlepší odpověď
iceT

Jakákoli jiná možnost

Podle toho kdo se mě ptá a na co se mě ptá.Pokud stačí jednoslovná odpověď ano\ne,tak si myslím,že je srozumitelná i jen tím jedním slovem.

Další odpovědi
Sarrow

Jakákoli jiná možnost

Smazat
Doplňuji:
Zkus si to představit…

Lukasy

Ano

Doplňuji:
Odpovidám ano, ne, na co bych odpovídal celou větou ? Nemá snad sklerozu, že by za tu chvili zapomněl na co se mě ptal :D

brillant

Jakákoli jiná možnost

TASKER

Ano

Awe

Ano

žiju kousek od Ostravy a tady není čas na celé věty takže pouze zkratky :D

RyuzakiKate

Ano

Nač to prodlužovat, ale když se někdo zeptá fakt blbě, tak odpovím s ironickým tónem celou větou, aby si dotyčnej uvědomil, že se ptá buď zbytečně nebo na úplnou banalitu.

cipango

Ano, odpovídám celou větou

Damiana

Jakákoli jiná možnost

Ne.:-)

Ono je to někdy dost vošajstlich… Třeba ta věta s těmi vajíčky… Ano, maminko, koupila jsem ta vajíčka – pronesena s patřičnou ironií v hlase může být brána jako drzá, frackovská provokace. Takže – slušně, ale všeho s mírou. Umět rozlišovat, jako ve všem. 🙂