Cindy

Odpovědnost rodičů za dluhy dětí – kdo tomu rozumí?

Můj syn je zadlužený. Nebydlíme ve společné domácnostia nemá u mě trvalé bydliště.Nemá šanci splatit dluhy.Slyšel jsem, že mohou věřitelé vymáhat dluhy i po rodičích. Nejedná se o alimenty. Jsou to spotřebitelské úvěry. Můžete mi poradit zákon a paragraf, kde se o tom mluví. Jsem zoufalá, a chtěla bych si přečíst, co mě čeká. Např. jestli mi mohou prodat i můj byt anebo sebrat úspory, které mám na stáří.Děkuji za odpovědi

Odpovědi
ReHu

Velmi podobná otázka, také od anonyma tu byla položena již včera.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/odpovednost-rodicu-za-dluhy-deti