kosaaaak

Odpovědi.cz vs. Poraďte.net

Znáte někdo druhou poradnu (poradna.net)? Vzhledově jsou si s touto poradnou dost podobné, zajímalo by mě kdo od koho opisoval :). Nicméně určité rozdíly tam jsou. Prvním kladem je to že tam člověk který založil otázku může na odpovědi přímo reagovat aniž by musel lézt do diskuze. Dále tam je přehledně vidět, zda přibyl do otázky nový příspěvek. Nový příspěvek v otázce posune otázku automaticky nahoru, jako nepřečtenou. Po dosažení určitého score, může člověk proměnit body za dárek. To by byly klady. Naproti tomu zde se mi líbí oceňování zajímavých otázek a možnost opravy, která na poradte.net chybí. Taky je tam vcelku přísná cenzura, která nedává uživatelům příliš velkou šanci projevit se. Funguje tam jakási uzavřená komunita a jakmile se někdo odlišuje, je buď okřiknut nebo vyhozen. Zřejmě je to taky částečně způsobeno věkovým průměrem odpovídajících. Nevím sice jak je to tady, ale vím že tam funguje spousta šedesátníků a sedmdesátníků kteří jsou zaseklí někde v 60 letech. Když jsem se tam zmínil o Counter Strikovi, div se tam na mě nesesypali, co že sem to za zlořáda když mě baví hrát hry kde se střílí do lidí. Jaký máte názor vy na tyto dvě poradny?

Nejlepší odpověď
chudst

Na poradnu.net jsem vlezl jen jednou omylem, kdyz jsem neco hledal z mobilu. Velice me prijemne prekvapilo, ze oproti Odpovedim, ktere se v mobilu nacitaji X milionu let (a pritom by stacilo jen par uprav, aby se zobrazovaly v kratkem case), se to zobrazi normalne.

Jinak jsem tam nikdy nehledal, takze ostatni klady ci zapory neznam. Z toho, co pisete, se mi jako jedine z kladu zamlouva to, ze se pote, co pribude novy prispevek (at jiz do diskuze ci do tematu), posune tema nahoru. O tohle jsem zadal i na Odpovedich v „Mem profilu“ a zatim mi nebylo vyhoveno, pritom si myslim, ze by to melo jit velice snadno provest (nicmene – ani mi to nebylo zamitnuto – zatim jen odlozeno). To tu velice postradam.

Prime reagovani souvisejici s osobnim nazorem se mi nelibi a libi se mi, jak je zavedeno zde – v diskuzi. Odpovedi jsou primarne staveny jako otazka-odpoved, nikoli jako otazka-diskuze.

Ze je tam prisna cenzura je jedine spravne. Uzavrena komunita je pak horsi – s tim jsem tady na Odpovedich problem nikdy nemel, prijali me naprosto v pohode a pokud dany clovek skutecne nedela problemy, porad si myslim, ze ho prijmame naprosto v pohode (ano, uz si dovolim pouzit „my“). I zde je par starsich lidi, ale skutecne me ohromuje, nakolik jsou technicky zdatni. Jsou proste fantasticti. A prave kvuli tomu, aby se na vas nezezsypali, co jste to za podivina, ze vas bavi hrat hry, kde se strili do lidi – proto je zavedena striktne: „otazka-odpoved“. Nema-li co clovek odpovedet a jen by tim provokoval, ‚musi‘ mlcet. Na druhou stranu, ani tady s hrami moc neuspejete (ne z duvodu, ze bychom vam nadavali, ale z toho duvodu, ze dane hry proste nezname; CSko si sice obcas s kamaradem zahraji, ale je to jen po ‚uzivatelske urovni‘, nikoli jako ‚profesional‘).

Další odpovědi
anonym

Samozřejmě máš právo na subjektivní názor, ale pokud chceš srovnávat, pak stojí za náhled třeba Ontola, kde žádné body nejsou, ale ne náhodou tam panuje neobvykle pohodová a přátelská atmosféra.
K věkové skladbě, jsou tu jak mladí, tak střední věk, tak i starší. Stačí se podívat na několik anket na téma věku, z nichž je patrná spíše různorodá skladba.
Nakonec, když ti starší umějí docela slušně používat PC, tak se asi zase tak nezasekli.
Z tvého pohledu se projevuje častý ageismus (mrkni se na wikipedii).
Ono není jednoduché se každému zavděčit.
Vezmi si, že k dnešnímu dni je tady 10 400 registro­vaných uživatelů a k tomu desítky anonymů. To je takové střední okresní město a stejně jako tam i tady jsou všechny možné kategorie lidí. Když někdo vstoupí do jakékoliv komunity, měl by mít i dostatek tolerance a respektu k těm ostatním.
Možná jsi ještě příliš mladý, ale časem pochopíš, co obnáší život a společnost.
Doplňuji:
Ad chudst, plný souhlas, je vidět, že se doplňujeme a to zcela bez ohledu na věk.
A v komunitě jsi nejen dávno, ale dokonce jí děláš čest.
A malá poznámka k věku, zkušenosti a moudrost mohou mnoha mladým pomoci, protože ti starší už většinu problémů prožili a mají dostatečný nadhled. Jiná věc je, že se tím moc nechtějí řídit a napřed si musí sami nabít ústa.
Většina dnešních mladých vyrůstala v neúplných rodinách (podle statistiky dokonce už nadpoloviční podíl) a chybí jim tradiční vzory a modely. I proto je v ČR daleko větší averze k věku než třeba v EU.
Někdy si říkám, že by bylo dobrá pro některé kohoutky taková stáž v Jižní Koreji, kde je ve společnosti tak tradičně zakořeněn důsledný respekt ke každému staršímu, až to běžného Evropana doslova udivuje.

iceT

Poradnu.net neznám a jinam stejně chodit nebudu.Tady je dost chytrých lidí,kteří jsou schopní a ochotní poradit a pomoct,je-li to v jejich silách.
Pokud se ale týče her,tak tady asi taky moc nepochodíš,promiň.

dědapetr

Jsem šedesátník a nikde jsem se nezasekl a je mi šum a fuk co hraješ za hry a co se ti líbí a hodnotit co je lepší nebudu,poraďte.net neznám.

anonym

na serveru poradna.net jsou velmi chytri lide, ale bohuzel samotny web poradna.net je zoufale zastaraly, dokonce nepodporuje ani hodnoceni kvality odpovedi, to je skutecne bida. Dobře navržený web je základ – a tento základ má poradna.net na hliněných nohách a nezdá se že by měli chuť na tom něco měnit a cokoliv vylepšovat.

hanulka11

Každé forum je jiné , je založené na něčem jiném. Zřejmě jsi narazil, pokud se chceš bavit o hrách- najdi si forum o nich a jistě tě nikdo neokřikne- cože jsi zač. Tady s tebou nebude nikdo polemizovat co je lepší.