kapka

Odpovede.sk – má smysl zde něco rozjíždět?

Kropítko dala odkaz na odpovede.sk, tak jsem tam mrkla a po chvíli jsem se tam dozvěděla, že prý máme v cz dusno a že je to tedy na sk lepší. Nechci polemizovat, zda tu je nebo není dusno /nevnímám to nijak tragicky/, jen mě zajímá, jestli to má vůbec smysl, něco tam, byť v dobré víře, rozjíždět? Třeba tam o to ani nestojí…

Nejlepší odpověď
kropitko

Zaregistrovala jsem se,viděla jsem,přečetla jsem,dále se angažovat nehodlám. Myslím,že o to skutečně nestojí,aby jsme udělali na ně zátah.
Doplňuji:
http://www.od­povede.sk/otaz­ky/chcete-nas

Další odpovědi
panenka

Byla jsem se tam podívat a registrovat se tam kapko nebudu.

anonym

mělo by smysl obsah na obou portálech vést společný a a odlišit .cz a .sk pouze jazykovou mutací … myslím že nemá smysl obsah vůbec tříštit. Už tak mají na .sk problém získat vůbec nějaké lidi. Když na .sk položíte dotaz na .cz se to nikdy nikdo nedozví, škoda ne ?

dudu

Také mne z počátku zaskočilo relativní pusto a prázdno na slovenských stránkách a říkal jsem si, zda-li je to vlivem podstatně menšího počtu účastníků, nebo tím, že snad stále ještě doznívá sentiment „dost bolo čechou“. Napsal jsem pár otázek, reagoval několika odpověďmi a ejhle, uživatelé se začínají probouzet. Chce to jen hodně trpělivosti, ale nyní už jsem si jist, že rozhýbání nezávazného dialogu mezi dvěma národy, navíc každý ve své mateřštině, určitě za tu trochu námahy stojí.

standa

Podle mého názoru jde sice z pohledu provozovatele o dva ´sesterské´ projekty, ale z pohledu uživatele jde o dva odlišné ´světy´. Myslím, že časem (stejně jako na českých odpovědích) si slovenské odpovede.sk naleznou své (asi převážně slovenské) uživatele.

A to, že se pak nalezne pár Čechů (stejně jako tady je pár Slováků), kteří na stránky budou chodit pravidelně, bude potvrzovat jen danou výjimku.

btw:
Jsem si téměř jist, že provozovatel obou serverů si je vědom, zda se rozjezd slovenské verze rozbíhá žádoucím způsobem a umím si představit i jeho případnou zvýšenou iniciativu v oblasti internetového marketingu.

PostApMan

Já Vám nevím, já si myslím že jde o lidi, ne o to jestli máte v adrese .cz nebo .sk. Rozjíždí se, a za chvíli sami poznáme jestli přidat se k nim byl špatný nápad a všechno sme jim tam „zkazili“ a nebo jestli se nám povedlo je trochu popošoupnout k aktivitě a naše společnost jim tam nevadí. Chce to čas.

anonym

Nakonec se stejně zjistí,že je to víceméně všude stejné.Jde snad o to,kde je to -řekněme – horší. Nebo lepší.Jak je libo.

led

Kapko musím s vami nesúhlasiť. Akékoľvek „rozjíždění“ vedomostného portálu nie je na škodu. Má to zmysel.
Otázka na telo z histórie:
Keby v časoch Metternicha českí a slovenskí dejatelia sa neangažovali, myslíte, že by sa Rakúsko-Uhorsko rospadlo na národné štáty? Kde by ste teraz boli? V Rakúsko-Uhorsku, alebo Nemecku?
Doplňuji:
ďalej v diskusii

BIGFOOT

pane dudu, nikam se nehlašte když jste se ani nezastal paní zaj-po.BIGFOOT

Zdroj: je to o charakteru

anonym

To Kropitko;mate pravdu,proc to nedelat?Jsou si sobestacny,ve vsem?Je to prece jen uz jiny narod,tak je dobre nezasahovat.I kdyz nam je jejich rec blizka a byli jsme kdysi pospolu-holt je to minulost a melo by se to respektovat a to ve vsem.

led

nemôžem s vami súhlasiť. Ano, sme dva samostatné štáty, dva samostatné národy. Ale stále sme medzi sebou previazaní nielen spoločnou históriou, príbuzným jazykom, ale i rodinnými a priateľskými zväzkami.
To, že politici nás oddelili, neznamená, že nemáme rovnaké problémy, starosti i radosti. Tak prečo si nepomáhať navzájom?