Avatar uživatele
ReHu

Odpověď od policie dostanu nebo se mám na výsledek ptát sama?

Před cca rokem jsem posílala dopis s vyjádřením k dopravnímu přestupku (překročení rychlosti v obci) s odkazem na osobu blízkou. I z fotografie bylo zřetelné, že nejsem řidičem. Protože už to je rok, (od přestupku cca 1,5 roku ) čekala jsem odpověď, že se např. řízení zastavuje, odkládá apod., ale nic mi nepřišlo. Má policie na odpověď nějaké lhůty nebo se mám zajímat o výsledek sama? Díky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? mojitek, johana 56, Syd, hanulka11 před 4395 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mojitek

ReHu,příště se nepatlejte s „osobou blízkoéu“ a sdělte,že k dané věci se nebudete vyjadřovat- a jelikož jste to auto VY neřídila,tak jste z toho venku,protože je na nich aby Vám dokázali spáchaný přestupek.Takhle si „osoby blízké " mohou předvolávat jednoho po druhém.Je to zbytečné a zdlouhavé a osobám blízkým to může lízt na nervy..Kdyby se Vás ptali "a vy nevíte kdo jezdí s Vaším autem“???Musíte říct"vím" ale k dané věci se nebudu více vyjadřovat.Teč­ka.A máte klid …

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zzzzz

Na vyřešení přestupku je rok. Pokud už ten rok uplynul, tak už se o to nemusíte zajímat. Jen si pro jistotu nechejte na poště udělat výpis s karty řidiče, ať víte, že vám neodečetli body. Policie vás už asi ani informovat sama nebude, musela by vám zaslat dopis a ten něco stojí, a všude se šetří. Tak pokud chcete znát výsledek, zeptejte se jich sám. Lhůty mají téměř všechny orgány, ale pokud je nedodrží, tak jim ve většině případů žádná sankce nehrozí.
Doplňuji:
Mojitek vám poradil hezky, ale já bych vám raději poradila nepůjčovat auto lidem, kteří páchají dopravní přestupky.

Upravil/a: zzzzz

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cukrar

Rehu,
body se neodečítají, jak je tady zmíněno.
asi Vás policie vyzvala k podání vysvětlení jako vlastníka vozidla. Vy jste volila postup, jaký jste zvolila. Policie po roce odloží…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek