ReHu

Odpověď od policie dostanu nebo se mám na výsledek ptát sama?

Před cca rokem jsem posílala dopis s vyjádřením k dopravnímu přestupku (překročení rychlosti v obci) s odkazem na osobu blízkou. I z fotografie bylo zřetelné, že nejsem řidičem. Protože už to je rok, (od přestupku cca 1,5 roku ) čekala jsem odpověď, že se např. řízení zastavuje, odkládá apod., ale nic mi nepřišlo. Má policie na odpověď nějaké lhůty nebo se mám zajímat o výsledek sama? Díky.

Nejlepší odpověď
mojitek

ReHu,příště se nepatlejte s „osobou blízkoéu“ a sdělte,že k dané věci se nebudete vyjadřovat- a jelikož jste to auto VY neřídila,tak jste z toho venku,protože je na nich aby Vám dokázali spáchaný přestupek.Takhle si „osoby blízké " mohou předvolávat jednoho po druhém.Je to zbytečné a zdlouhavé a osobám blízkým to může lízt na nervy..Kdyby se Vás ptali "a vy nevíte kdo jezdí s Vaším autem“???Musíte říct"vím" ale k dané věci se nebudu více vyjadřovat.Teč­ka.A máte klid …

Další odpovědi
zzzzz

Na vyřešení přestupku je rok. Pokud už ten rok uplynul, tak už se o to nemusíte zajímat. Jen si pro jistotu nechejte na poště udělat výpis s karty řidiče, ať víte, že vám neodečetli body. Policie vás už asi ani informovat sama nebude, musela by vám zaslat dopis a ten něco stojí, a všude se šetří. Tak pokud chcete znát výsledek, zeptejte se jich sám. Lhůty mají téměř všechny orgány, ale pokud je nedodrží, tak jim ve většině případů žádná sankce nehrozí.
Doplňuji:
Mojitek vám poradil hezky, ale já bych vám raději poradila nepůjčovat auto lidem, kteří páchají dopravní přestupky.

cukrar

Rehu,
body se neodečítají, jak je tady zmíněno.
asi Vás policie vyzvala k podání vysvětlení jako vlastníka vozidla. Vy jste volila postup, jaký jste zvolila. Policie po roce odloží…