lexx

Odposlech mobilu

existuje taková možnost že se tajné služby napíchnou na Váš mobil a monitorují rozhovor který vedete osobně – třeba v restauraci s kolegou a ten mobil máte pouze u sebe ? Nestačí jen vypnout, musí se vytáhnout i baterie, radil jeden takový.
Doplňuji:
Vlastně u sebe nosíte takovou štěnici a za vlastní peníze. O lokalizaci místa uživatele kdekoliv na světě přes satelit a signál z mobilu snad nikdo nepochybuje. No a když jde o totální kontrolu obyvatel…

Nejlepší odpověď
mosoj

Zcela určitě může odposlouchávat váš hovor, nebo identifikovat telefon který máte u sebe bez účasti telefonního operátora. Stačí jenom, když se dotyčný člověk pohybuje někde ve vašem okolí a je vybavený příslušným přístrojem. Odposlouchávat váš netelefonní hovor také zřejmě může. Když to jde u notebooku ( viz. nedávný případ ukradeného notebooku) půjde to i u mobilu. Nejdříve ho ale musí aktivovat do provozního režimu, neboť telefon sám o sobe vysílá pouze v určitých intervalech ( kvůli úspoře elktrické energie) a tomu se zabrání pouze vyndáním baterie.
Nedávno jsem na podobnou činnost upozorňoval u mýtných bran. Zde se musí dít něco podobného, neboť mýtná brána zaznamená každý telefon i ten který v okamžiku průjezdu zrovna samovolně nevysílá. Zapnout dálkově zařízení které je ve standby režimu ( a to telefon je vždy, pokud má vloženou baterii) není vůbec žádný problém.
Doplňuji:
Telefonní hovor u obyčejného mobilu kódovaný není ! Takový telefon mívají státní činitelé.

Kódované jsou ale zprávy SMS které se produkují v rámci GSM bankingu.

Další odpovědi
tom004

Odposlech možný je,lokalizace při vypnutém telefonu,i když není vyjmuta baterie,ne.Sa­mozřejmě pokud někdo nevložil dodatečně do telefonu nějakou štěnici.

Hlada

Je to nesmysl. Telefon má spojení jen s nejbližší základnovou stanicí. Ty jsou od sebe vzdáleny několik kilometrů, takže možnost lokalizece je omezená. Něco jiného je cílený odposlech po dekódování u operátora. Telefon v pohotovostním režimu žádný hovorový signál nemůže vysílat.

Michal Kole

Napíchnout mobil není problém pro Policii natož pro tajné služby

Duvemblejt

Ano,též jsem hledal odpověd.. Ale marně :(