Veruxxx

Odpojení energií

Je nějaká možnost, jak nechat neplatícího nájemníka odpojit od energií, přičemž má samostatné smlouvy s dodavatelem? Mohu do toho nějak zasáhnout a nechat ho např. dočasně jako majitel bytu odpojit nebo touto cestou nic nezmůži? A co když neplatič najednou zmizí i s věcma a neodhlásí energie a já tam chci hned někoho nastěhovat…to musím čekat, než se mu dluh u např. Čezu nahromadí a oni ho odpojí?
Díky.

Nejlepší odpověď
baghira

Pokud tam stávající odběratel bydlí, a má vlastní smlouvu s dodavatelem energie, tak jeho platební morálka se majitele netýká.

Pokud stávající odběratel ukončí bydlení, a nebude-li ochoten poskytnout potřebnou součinnost, nebo pokud např. zemře či ztratí právo užívat nemovitost s daným odběrným místem a nebude známo místo jeho pobytu, může odběr elektřiny ukončit majitel nemovitosti, popř. jím zmocněná osoba. Předložit bude muset listiny dokládající vlastnické právo k nemovitosti a důvod ukončení odběru (např. úmrtní list stávajícího odběratele, své čestné prohlášení atd.).

Zdroj: http://www.ce­nyenergie.cz/e­lektrina/clan­ky/odhlaseni-a-prihlaseni-odberu-elektriny-neni-slozite.aspx