Skiller

Jak je to s odpočtem dph při koupi telefonu na firmu?

Dobry den, chtel bych se zeptat.Pracuji ve firme ktery je platcem dph.Domluvil jsem se snimk, ze si mohu koupit na firmu telefon, a ze rozdil v dph mi proplati.Fakturu mam vystavenou na jmeno firmy, ale koriduje tam moje jmeno, ze jsem fakturu platil ja.Mel by to byt problem nebo ne? dekuji za odpoved

Doplňuji:
Je to prave placeno z meho uctu.Je to nakup na AppleStore.

Nejlepší odpověď
carpediem

Ne, problém nebude pokud je faktura na firmu, on jako zaměstnavatel může pověřit zaměstnance nákupem a zaplacenímm zboží. Neplatil si to ale z tvého účtu, že ne?

Další odpovědi
gecco

Faktura je, předpokládám, placena hotově (ne z tvého účtu).
Pokud doklad jinak splňuje účetní náležitosti (jméno, IČO, DIČ firmy…), tvé jméno na něm nevadí. Ale přesně se domluvíš s účetní (majitelem).

Hlada

Hloupěji už to nešlo? Lidi bděte a neblbněte! Takhle průhledně se přece nepodvádí.

Skiller

Je to prave placeno z meho uctu.Je to nakup na AppleStore.

gecco

Pokud je to placeno z tvého účtu, je to problém…

  1. Pokud můžeš, telefon vrať (14 dní zákonná lhůta při nákupu na netu). Tím se ti vrátí platba (faktura se stornuje). A z majitelem (nebo s kým) se domluv, že nákup zaplatí z firemního účtu, dostane ´ čistou fa na firmu a ty mu dáš peníze (cenu bez DPH) v hotovosti.
  2. Pokud už je to déle, než 14 dnů, pak
  1. účetní to ´zkousne´ a, případně, zkusí obhájit před finančáky
  2. máš ´smolíka´, DPH ti nikdo nevrátí

Skiller

Ted koukam na fakturu, a neni z ni poznat kdo to platit, je tam jen, ze To bylo placeno kartou Visa..

gecco

Problém – ta VISA není firemní…
___
Viz výše.