Avatar uživatele
zjentek

odpařují se kosti?

jak je možné, že objem kuřat, vážící 2,5kg, má po dvouhodinovém vaření pouze 1,9kg a to pokaždé z deseti pokusů! Děje se to u stehen či celých kuřat bez drobů z Billy nebo Lidlu, většinou Vocílka nebo prostě ty, co se tam prodávaj :o
Doplňuji:
mowla: chápu ..ale mluvím o úbytku 0,6kg z celkové hmotnosti 2,5kg. Jsi si jist, že tebou popisovaným způsobem je možno konkrétně u kuřat přijít o 24% hmotnosti? To mě právě zajímá. Ve vodě, kterou jsem použil k vaření, zůstalo 200gramů tuku a dalších látek v ní rozpuštěných. Nevím, kolik vody se za 2hod. vaření odpaří, ale jaksi tady postrádám 400gramů hmoty a proto se ptám, jestli jsi si jistý tím vysvětlujícím vzorcem a nebo to může být ještě jinak? :o

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? briketka10, zzzzz, gagaga před 3738 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Odpařuje se pouze voda ve všech tkáních. Pokud je ale úbytek hmotnosti příliš velký, tipoval bych to na produkt, napíchaný vodou ))

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Maso se tepelnou úpravou zmenší (objem) – svalová vlákna se zkrátí a tím se z masa vytlačí voda (maso tzv. pustí šťávu – snadno si to ověříš při restování nebo grilování) – tedy maso ztrácí i hmotnost.
Proto se vždy u porcí masa uvádí hmotnost syrové suroviny.
😉
Udělalo by to i domácí kuře ze dvorku…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
honza19hk

asi vysublimovalo když zjistilo že ho chceš sežrat:)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Zajímavé, mně se vypaří kuře celé .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

Máš skvělé odpařovací schopnosti :) Kosti jsou tvořeny anorganickými látkami (50%), organickými látkami (25%) a vodou (25%). Když si vezmu na paškál tvé zázračné kuře 0,6/2,5=0,24

A kuře to má spočítaný..

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Drap

Kuře z dvorku by nemělo tak velký úbytek. Od kuřete ze supermarketu to však není nic výjimečného.

před 3738 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek