odpaneni…

v kolika letech je mozne mit pohlavni styk, uz ve 14. nebo od 15.? A co kdyz na gynde zjisti, ze uz neni panna? Muze rict ze si to udelala sama a oni to nechaji byt? Dekuji

Nejlepší odpověď
Alesh

České zákony hovoří jasně – do patnácti let je sex nezákonný. Uvažovalo se sice, že se tahle hranice posune na čtrnáct let, ale nakonec to neprošlo a pořád je tou hranicí patnáctý rok.
Neznamená to, že pokud budeš mít styk před patnáctým rokem, půjdeš do vězení. Trestní postih se totiž týká člověka, který s tebou má sex. Podle zákona totiž osoba mladší patnácti let nemá dost rozumu na to, aby pochopila, že na sex ještě není dost zralá. Ale ten druhý na to rozum už mít musí. A postižen bude i za předpokladu, že jsi sex chtěla dobrovolně.
Co když není patnáct ani jednomu z vás? V tom případě vás za to nemohou trestně stíhat, ale asi to pěkně slíznou vaši rodiče. Ti jsou totiž za vás a vaše jednání zodpovědní.

Zdroj: http://krasna­.nova.cz/clanek/jak­nakluky/kdy-se-ve-svete-zacina-se-sexem.html

Další odpovědi
jmhad

Kde si sebrala tu češtinu?