Avatar uživatele
paleo

Odpad k pračce ve výšce 135 cm?

Máme u pračky odpad ve výšce 135 cm. V návodu je však psané, že by měl být 85–100 cm. Myslíte, že to té pračce může škodit, když musí odsávat vodu do této výšky? Předem moc děkuji za radu.
Doplňuji:
Znamená to tedy, že instalatér, který odpad v té výšce udělal, se mírně řečeno, spletl? Je 135 cm na většinu praček příliš moc?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: paleo

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 4653 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

myslím,že čerpadlo bude dostatečně pčedimenzováno, aby to bez problémů zvládlo. Zkuste to a uvidíte. čerpadlo by se tímto poškodit nemělo.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Michal Kole

Čerpadlo pračky nebude mít sílu vodu vytlačit do té výšky a nepůjde vypustit a může se spálit (ona tam bude nejspíš nějaká pojistka, záleží na kvalitě výrobku).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Čerpadlo pračky neodsává,nýbrž vodu tlačí a proto že je odtok ve výšce 135 cm,čerpadlo je tím pádem více namáhané a tak se životnost snižuje.
Doplňuji:
Jak musí být vysoké umyvadlo,kde je sifon ve výšce 135 cm? Nebo pračku máte ve sklepě?

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Děda Louda

Pračce to vadit nemusí, ale počítej s tím, že po ukončeném vyprázdňování se bude vracet voda z výpustní hadice do pračky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

nikdy by odpad neměl být výš ,než je výška pračky- to mi řekl instalatér ,je to prý nápor na čerpadlo

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

V čerpadle je čtyřramenná vrtulka, která má vůči plášti velkou vůli, aby čerpadlem prošly drobné nečistoty. Čerpadlo proto na výstupu nedává velký tlak. Poškodit se nemůže, čerpání ale bude trvat déle a při ždímání, kdy není čerpadlo naplněné vodou nemusí stačit na vytlačení zbyků vody do takové výšky.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kablik

umístění pračky je naprosto nevhodné, pokud nejde o nějaký experiment, nebo recesi z vaši strany, musí to napadnout každýho diletanta, že odtoková hadice nemá být o mnoho výš než je hladina vody v pračce…

před 4652 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek