kuros

Poradíte mi odolnější mobil pro použití s navigací pro pěší turistiku v ČR?

Odolnější mobil, který je vhodný pro turistickou navigaci ? jedná se mě hlavně o pěší turistiku např mimo značené trasy v ČR. Poradí mi někdo prosím? nebo si mám pořídit rovnou gps navigaci ? nevím co by bylo lepší…děkuji, hezký den

Nejlepší odpověď
Alesh

Mrkni do zdroje, já bych osobně volil mobil s navigací a to z praktických důvodů. Mobil máš prakticky furt s sebou, kdybys měl extra navigaci, budeš s sebou tahat dvě věci, dvě věci nabíjet. Někdy se navigaci s sebou nevezmeš a pak si budeš drbat hlavu, až zjistíš, že by se ti v té dané situaci hodila. Zkrátka, než mít x krámů v baráku, to radši jít cestou „vše v jednom“. Samozřejmě platí jen o některých přístrojích. 😉

Zdroj: http://www.al­za.cz/mobilni-telefony/dle-pouziti/odolne/18852018­.htm#f&pg=1/2&po=1&par38­4=384-1334

Další odpovědi
anonym

Zkus se podívat na toto – http://mobilni-telefony.heure­ka.cz/caterpi­llar-cat-b15/specifika­ce/#text – odolný, GPS má (navigace pro Android není problém).
😉

kuros

máte pravdu , že nejlepší bude asi mobil než samotná navigace ale nerozumím porřád tomu jesli ty mobily umí připojit se k GPS bez internetu ..???

Hlada

K satelitům se připojí, slušné mapy jsou ke stažení zdarma. Citlivost přijímačů v telefonech je ale mizerná, proto si pomáhají t.zv. A-GPS. Není nad turistickou GPS se zaručenou citlivostí a zaručenou dobou provozu na snadno vyměnitelné tužkové baterie.

Alesh

Umí, ale zpravidla to musíš zakázat, aby to nedělaly. Z důvodu aktualizací atd. je ale lepší mít internet v mobilu aktivní.