Avatar uživatele
fotkyznovin

Lze odmítnout vypovídat u soudu ze strachu??

Dobrý den.
Jako svědek jsem podal vysvětlení na policii, avšak mám strach vypovídat u soudu, neboť mi někdo o kom jsem mluvil zřejmě psal výhružnou sms z internetu.

Bude vůbec chtít soudce abych šel k soudu? Je možné aby soud použil pouze mé podání vysvětlení a nějak ji anonymizoval, z důvodu mé ochrany? Abych se k soudu nemusel dostavit.
Mám vážně strach.
Děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? iceT, suaeda, zzzzz před 3667 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Obrať se na PČR (ideálně na policistu zodpovědného za vyšetřování daného případu) a požádej o přímé spojení na něj či jím určeného ´zástupce´ (a pro identifikaci o číslo vyšetřovacího spisu – spisovou značku). V případě ohrožení jej pak kontaktuj. Pokud ti nebude chtít vyhovět, požádej o přezkoumání patřičného státního zástupce.
PČR (případně státní zastupitelství) a soud pak mají různé možnosti na tvou ochranu (podle stupně hrozícího nebezpečí).
Doplňuji:
Jen dodám – nemáš právo odmítnout výpověď (kromě definovaných případů), ale máš právo na utajení totožnosti i podoby, například.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Nejsem si jist. Nechtělo by to tu SMS policajtům ukázat?
Nikdy jsem v podobné situaci nebyl. Ale obával bych se, že pokud teď tomuto nátlaku ustoupím, budu se pořád bát co dalšího přijde.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
novaky

buď v klidu. Svoje zájmy můžeš hájit „všemi prostředky“ tedy i lží, chceš-li.
Soud nevyjímaje
K soudu se dostav, pak jednej podle sebe

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
fotkyznovin

Znamená to tedy že mám zkontaktovat kriminální policii kde jsem vypovídal, seznámit je s tou sms, a požádat zda je možné utajit mou totožnost a podobu, po celé pokračování řízení? bylo by to takhle možné? takže ze spisu by zmizelo mé jméno a bylo by vedeno někde stranou?
Protože strach opravdu mám, ten chlap je magor a pokud bych nebyl takto chráněn tak asi u soudu využiji práva nevypovídat.

Děkuji.

před 3667 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

Přesně tak. Neboj se zkontaktovat i státního zástupce nebo soudce.

Pokud to odmítnou, tak vždy může člověk ztratit paměť, jako třeba nejsem si jistý, nevzpomínám si atd.

před 3667 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek