Alesh

Odmítli byste úplatek ve výši 2 mld. Kč?

https://www.id­nes.cz/zpravy/do­maci/uplatek-bitcoiny-policista-lukas-lazecky.A180811_201­916_domaci_linv

Nejlepší odpověď
PepasAvalonu

Ale jo, odmítl. Takhle se to líp odmítá, když ti nikdo nic nenabízí, že. 😂
Záleží, za co by ten úplatek byl, ale pokud by to bylo fakt špatné, tak bych to fakt nevzal.
Každý člověk má svou cenu, záleží jak vysoké hodnoty a nemusí být zrovna v penězích.
.............­.............­...........
Jsou úplatky vždy špatné? Řekl bych, že ne nezbytně. Někteří mohou dělat něco, čím nějak porušují zákon, to automaticky neznamená, že dělají něco špatného a dokonce mohou i někomu pomáhat – jen nepostupují přímo dle některých zákonů a pravidel (a takových věcí může být víc). Někdo na něj přijde, tak mu nabídne úplatek a vysvětlí mu, co a proč to dělá. Nebo i to samotné upácení může být přímo pro dobrou věc – uplácet informátory ve zločinecké organizaci, u nějakých nepřátel (to dělá i policie a vyšetřovací orgány), kupovat lidi na svou stranu – od nepřátel a pomoc je zničit. Odměna před nebo pak (respektive úplata).
Spousta lidí se v historii dostalo k moci nebo si ji udrželo také díky uplácení. Štědrost nebo úplatek? Kupování informací, ale i samotných lidí. Nemusí to být vždy správný (chvályhodný) postup, ale ten člověk může svou moc používat dobře, pro dobro společnosti. Lid a společnost nevolá po regulernosti voleb a podobně, ale po celkové spravedlnosti a lepším živobytí. Starý Řím na konci republiky… upláceli se všichni kandidáti a voliči. Jak jinak by se dostal k moci někdo, kdo chtěl něco změnit, když tam upláceli všichni a nebylo to tajemstvím, kdyby sám neuplácel. A jediný způsob, jak se oprávněně dostat k moci je skrze volby.
Skupina anonymních hackerů používá neoprávněné výpomůcky/nástroje, hackuje spoustu míst a (nelegálně) bojuje proti zločincům a zločineckým organizacím, dokáží je zlikvidovat líp než policie a spol. Dělají něco zlého, přes to, že nejednají v souladu se zákonya oprávněným postupem?
Politik či vyšší důstojník, generál si v době války nebo před válkou koupí nějakého vojáka nebo i výše postaveného z druhé strany, aby se dozvěděl, co a jak, jak nepřítel postupuje. Pak zná přípravu nebo i postup/plán nepřítele či co očekávat, může ho předejít. Může díky tomu vyhrát bitvu i celou válku. Přesto je to úplatek a může být dost veliký.

Další odpovědi
Kepler

Záleželo by na tom, za co by ten úplatek byl. Kdyby to bylo vysoce nemorální, nebo mělo někoho hodně poškodit, tak bych asi odmítl. Taky je tady vysoké nebezpečí trestního postihu. Sám bych takový úplatek asi těžko využil, ale pro dobré účely není peněz nikdy dost.

led

Dať vám svoj hlas za malú pozornosť vo výške púhych 2 mld. Kč sa mi zdá ako ponuka pod cenu. Ponúknuť tak malý peniaz, aby so zradila sama seba, nedajte sa vysmiať. Pridajte. A poriadne. Potom uvážim. Aj keď nemám peniaze, majetky, mám aspoň ten najväčší poklad – čisté svedomie a právo pozrieť ľuďom priamo do očí.
Obráťte sa inde. Je veľa ľudí, ktorí aj za menšie peniaze predajú svoje svedomie, ak vôbec vedia, čo je to svedomie.

zjentek

Dvě miliardy? Nevím. Ty bych možná vzal, abych na zkorumpované Prajzské nastolil nový řád. No co, život pádí sedmimílovými skoky a proč pro příští generace neudělat v regionu něco lépe? Je třeba si uvědomit, proč prostí lidé milují všechny ty gengstry historie. Gengstry, kteří penězi často pomáhali bez oklik přímo lidu, nikoli státní ka (p) se pro „pár“ darmožroutů!

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Mc Merkurion

… já myslel, že jde vo prachy, a vono to bylo v bitcomech >>> to je jak modrý z nebe …

Alesh

Tak na prachy to převedeš bez mrknutí oka, v čem je problém?
Kdybys o tom něco věděl, nikdy bys tuto blbost nevypustil, naopak v BTC je ten úplatek mnohem lepší, protože je na rozdíl od peněz anonymní. Problém je utajit ten převod na prachy, ale ne neřešitelný. 😉

Tomáš1234

Dostal tři roky, takže jestli počítám dobře, tak mu letos vyprší trest. Jestli ten disk dostane zpět, tak z něj PČR defacto udělala miliardáře, protože pokud by k těm Bitcoinům měl přístup dřív, určitě by je už dávno prodal a měl z toho „jen“ stovky milionů :D