Tomas22

Odmašťovač – hrozí nebezpečí?

Dobrý den,
chceme koupit barel na vodu (a dovnitř dát na zimu ryby z venkovního jezírka). Prodejce barelu mi napsal, že v v něm před tím byl alficlean. Chci se zeptat, zda hrozí nějaké nebezpečí pro ryby.

Díky moc
Doplňuji:
V zimě jezírko zamrzá, bylo nám doporučeno je dát do barelu… barel bude umístěn na chladném místě.

Díky moc

Nejlepší odpověď
anonym

Proč ty rybky chcete odstěhovat z jejich přirozeného prostředí? To jezírko v zimě promrzá až ke dnu? V tom barelu se jim asi moc líbit nebude. Kde je budete mít uskladněné? Pokud v teplejším prostředí, než na jaké jsou nyní zvyklé, dlouho nevydrží.
Doplňuji:
Rybky jsou velmi háklivé na čistotu vody. (proto se např. gupky požívají jako „policajt“ čisté vody)! Takže pokud do barelu, tak rozhodně bez jakýchkoliv chemických příměsí!!!

Další odpovědi
anonym

To bych neriskla. Bala bych se , ze se to neda vycistit , ze uhynou. Kupte si nejake stare vetsi akvarium. Ja mam v jezirku 4 zlate rybky a na zimu je davam do garaze. I rybky maji jakysi zimni spanek.
Vyjde vas to cenove asi stejne . Moje ryby uz takhle " cestuji " treti rok a porad ziji. 🙂
Kdyz zacne zamrzat , parkrat jeste rozsekavam led a pak stehuji. Az kdyz zacne tuha zima.
Do barelu bych je nedavala , mela bych pocit , ze nemuzou pozorovat … ( i kdyz jen garaz , nebo sklep ). 🙂
V akvarium nemam nic. Zadne rostliny , ani filtr. Ale letos ten filtr asi dam. Poprve.
P.S. Uz jsou starsi a mam vuci nim pak vycitky svedomi. 🙂 -iv-

hanulka11

já bych zauvažovala o tom jak se píše v diskuzi, než rybičky stěhovat

http://www.zah­rada.cz/forum/zah­radni-jezirka/proti-zamrzani-jezirka-147778/?kotva=proti-zamrzani-jezirka-175466