Vevu

odložená daň

Je odložená daň nedaňovým nákladem při vypracpvání DP?

Odpovědi
standa

ODLOŽENÁ DAŇ

Odložená daňová povinnost vyplývá z odlišného pohledu na určité položky, které se jinak vykazují v účetnictví a jinak pro daňové účely…, typickým příkladem jsou odpisy.

V rámci účetní závěrky se provádi ´uzavírání účetník knih´a kromě jiného se zjistí základ daně z příjmů a daňová povinnost splatná a popřípadě ODLOŽENÁ.

Tato odložená daň, která je v účetnictví zaúčtována na účty 481/592 se pro potřeby daňového přiznání běžného roku samozřejmě VYLUČUJE.

Pro zvědavce přikládám odkaz na „Postupy účtování pro podnikatele“, kde je tato problematika zmíněna v článku X.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/finance/u­cetnictvi/pos­tupy/priloha2c1­.aspx