Odkud zlidověl výrok ,,A není to málo Antone Pavloviči"?

Jaký je jeho přesný význam?

Nejlepší odpověď
Alesh

To je přeci z „Járy Cimrmana, ležícího spícího“. Prostě hláška z filmu.
Je tam taková pasáž v tom filmu, kdy Cimrman potkává různé světové osobnosti, ptá se jich, co dělají a radí jim. Potká třeba právě A. P. Čechova, ten něco píše, tak se ho Cimrman zeptá, co píše. On mu odpoví, že Dvě sestry. A Cimrmanova odpověď je právě ona hláška.

Další odpovědi
Kelt

Ano, je to z filmu Jára Cimrman, ležící, spíci. Smutné je, že když se na to někdo ptá, tak asi nezná Čechova, jeho díla. Vůbec pochopení tohoto díla předpokládá určitou kulturní úroveň.

aliendrone

https://youtu­.be/eNDEEEy7Qzo?t=134