Kde začíná hranice (teoreticky např. Finsko?), odkud se místní obyvatel dá označit jako „seveřan“?

Nejlepší odpověď
annas

Je třeba rozlišit Seveřana a seveřana

  1. Seveřan příslušník severských národů;, zemí ,
  2. Jako seveřan je to obyvatel severních zemí, žije tedy na severu Evropy

Z toho plyne, že Fin jako příslušník Finska je Seveřan, ale bereme-li obecně, Fin je i seveřan, žije na severu Evropy.

Severní Evropa se geografický uvádí jako severní část Evropy nebo v užším smyslu jako kulturní seskupení severských zemí , pobaltských zemí a někdy i britských ostrovů, zejména Skotska, .Grónska, které je geograficky součástí Severní Ameriky a tvoří jednu ze severských zemí (a je politicky součástí Dánského království ), a proto může být do severní Evropy zahrnuto některými definicemi.

Ačkoli neexistují definitivní hranice nebo přesná definice, geograficky můž být jako severní Evropa za oblast nad nad 52. rovnoběžkou na sever ; která zahrnuje (ze západu na východ) většinu nebo všechny tyto země:
Island , Irská republika, ostrov Man, Spojené království, Faerské ostrovy, Nizozemsko, severní Německo, Dánsko, Norsko, Švédsko, Finsko , Estonsko, Lotyšsko, Litva, Bělorusko a severozápadní Rusko

Na základě jiných geografických faktorů, jako je klima a ekologie , však mohou být použity užší definice, zatímco širší definice zahrnuje oblast
severně od Alp atd.

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Northern_E­urope