dgfdgf

Odkud to je? Co to znamená, jak lidi dřív říkali: „Tak určitě.“? Proč to říkalo tolik lidí?

Jenom vim, že to má něco společnýho se sportem.

Nejlepší odpověď
annas

„Tak určitě“ je program TV na O2TV Sport.

Např. fotbalový hráčský agent Jiří Müller přijal pozvání do Tak určitě! O čem byla řeč? O fotbalových přestupech, jeho vztazích s hráči i o tom, proč údajně spousta lidí v zákulisí českého fotbalu nemusí Petra Čecha atd."
https://www.o2spor­t.cz/video-porady/tak-urcite-25-jiri-muller/

https://www.o2spor­t.cz/stitek/tak-urcite/

Jinak příslovce určitě vyjadřuje

  1. kladnou odpověď, o níž není pochyb – např. Je bratr doma? Určitě.
  2. (hovorově) vyjadřuje pravděpodobnost následujícího tvrzení – Určitě máš pravdu.
  3. (ironicky) zcela odmítá tvrzení – Půjdeš se mnou nakupovat? No teda určitě.

--
Tak = ve významu tak určitě – vyjadřuje vyšší míru vlastnosti, činnosti ap.
Určitě přijdu – tak určitě přijdu – ujištění, utvrzení – že je to na 100 % jisté (samozřejmě pokud se nestane něco nepředvídaného).

Pořad v TV neznám, takže nevím, který význam se týká názvu pořadu Tak určitě – někdo slibuje, že přijde, nebo o čem diskutuje, vysvětluje, že to tak určitě bylo, nebo nebylo.

Ale výraz „určitě, případně tak určitě“ často slyším kolem sebe nejen jako potvrzení něčeho, ale i jako ironii.

Další odpovědi
ivzez

Toto spojení i samotné „určitě“ znám ve stejných případech,
jako Annas, nejčastěji se setkávám s druhou (odhadem) a
třetí (ironií) možností.
I v souvislosti se sportem se mi vybaví odhad nebo ironie…

Emefej

Kteří lidé to říkali? Já jsem to snad v životě neslyšel.