odkud se vzaly názvy levice a pravice v politice?

nevíte?
Doplňuji:
díky oběma za odpověď. a kdo teda patří v čr do levice a pravice pls?

Nejlepší odpověď
Nazdar Bazar

Z francouzské revoluce podle toho kde seděly politické kluby.
Doplňuji:
Jsem moc rychlý, seděly samozřejmě v Konventu (obdoba dnešního parlamentu).

Další odpovědi
fcoop

Pojmy levice a pravice vznikly na konci 18. století v období Velké francouzské revoluce, kde v Generálních stavech zasedali přívrženci nového řádu, třetí stav a radikálové (Montagnardi) nalevo a zastánci starého řádu, reakční a monarchističtí aristokraté (Feuillanti) napravo (Net)

ptáč

Oba dva, je to tak, že se občané začali rozdělovat podle Francie na základě ideologií? Nebo se domníváte, že taková odpověď stačí?

fcoop

Ti dva se nějak jmenují,ptáči !

Pokud ti taková odpověď nestačí,nedá se nic dělat.

Je to příbuzné například s tím,že pátek 13. je nešťastný den.
Proč to převzala téměř celá Evropa,to si zjisti ptáči sám.

ptáč

I ty pátku. Poučuj mě, mám ucho otevřené.